Schalke Altıntop’u satmayı düşünüyor

Yeni sezona yeni antrenör Felix Magath ile başlayan Schalke 04'de milli futbolcu Halil Altıntop'un satılması gündeme geldi.

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 19.08.2009 15:40 ABONE OL
Ligin ilk iki maçını kazanıp liderlik koltuğuna oturan antrenör Magath, "Şu anki kadromuzu daha da azaltmalıyız. Futbolcu satmamız gerekiyor." dedi. Schalke ile yolları ayrılacak futbolcular arasında milli futbolcu Halil Altıntop'un da adı geçiyor.

Mavi - beyazlı takımda teknik direktörlük yanında aynı zamanda kulüp menajerliği görevini de devralıp tek patron durumuna gelen Felix Magath'a yakın kaynaklar siyahi futbolcu Asamoah yanında Streit, Kobiasvili, Grossmüller ve Sanchez ile birlikte Halil Altıntop'un da satış listesinde olduğunu dile getirdi.
Alman milli takım forması da giyen Asamoah 30, Streit 29, Kobiasvili 32, Grossmüller 26, Sanchez 29, Halil Altıntop ise 26 yaşında. Schalke şu anki bonservis değerleri toplam 15 milyon 700 bin Euro olan futbolcuları satarak para kazanmak istiyor.

Schalke'de Asamoah ve Kobiasvili'nin kesin gitmesi gerektiği yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Halil Altıntop'un durumu ise önümüzdeki birkaç gün içinde belli olacak.
BUGÜN NELER OLDU