Daha yeni başladım

Andre Santos, Brezilyalı gazetecilere iddialı demeçler verdi: Yakında Avrupa'daki başarılarımla ismimi çok daha sık duyacaksınız. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim

Fenerbahçe'nin Corinthians takımından transfer ettiği Andre Santos, Sivasspor maçında attığı mükemmel golün ardından, Sion deplasmanında ortaya koyduğu futbolla da beğeni topladı. Hakkındaki kuşkuları bir anda silip atan Brezilyalı'nın, Sion maçı sonrasında ülkesinden gelen basın mensuplarıyla yaptığı söyleşide SABAH da vardı.

İSTANBUL'U MERAK EDİYOR
Takımdaki yabancıların İstanbul'dan kentteki özel yaşamdan sürekli övgüyle bahsettiğini belirten Santos, "Ancak Fenerbahçe'yle öyle yoğun bir start yaptım ki, İstanbul'un henüz hiçbir yerini görmedim. Maçtan maça koşuyoruz. Şimdi de lig maçı için deplasmana gideceğiz. Ve bu süreç birkaç hafta daha böyle devam edecek. Açıkçası yaşadığım şehri çok merak ediyorum. Ama bir süre daha İstanbul'u tanımaya fırsat bulacağımı sanmıyorum" dedi.

'TAKIMA UYUM SAĞLADIM'

Kendisine Türkiye'de çok iyi yaklaşıldığını da ifade eden Brezilyalı, "Türkiye'de insanlar gelir gelmez beni omuzlara aldılar. Herkes inanılmaz sevgi gösterisinde bulunuyor. Bu tabloda bana güvenenleri mahcup etmemeye çalışıyorum. Takıma kısa sürede uyum sağladım. Bunda beraber oynadığım arkadaşlarımın payı çok büyük. Bugün de bir gol atıp galibiyette pay sahibi oldum. Yakında Avrupa'da yakaladığım başarılarla Brezilya'da adımı sıkça duyacaksınız. Zaman ilerledikçe buraya daha çok alışıyorum. Ve Türkiye'ye gelmekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN