Berlin'de 6 atlet gözaltına alındı

Almanya'nın başkenti Berlin'deki 12. Dünya Atletizm Şampiyonası'na katılan 3'ü Bahamalı, 2'si Kübalı ve biri ABD'li olmak üzere 6 atlet bir diskoteğin önünde kavga çıkardıkları gerekçesiyle geçici bir süre gözaltına alındılar.

İfadelerinin alınmasından sonra serbest bırakılan ve isimleri açıklanmayan atletler hakkında, kamu huzurunu bozmak ve adam yaralamaktan soruşturma başlatıldı.

Polis, dün gece yerel saatle 04.00 civarında yaklaşık 20 atletin bir diskoteğe girmek istediğini, kapı görevlilerinin ise diskoteğin dolu olmasını gerekçe göstererek, atletlerin yan bölmede beklemelerini istediği, bunun üzerine atletlerle kapı görevlileri arasında kavga çıktığını bildirdi.

Kavga sırasında bazı atletlerin kapı görevlilerine hakaret ettiği ve başlarına şişe attığı, 3 görevlinin başından ve yüzünden yaralandığı ifade edildi.

Bunun üzerine kapı görevlilerinin kendilerini biber spreyiyle savunmaları sonucunda bir atletin gözlerinde yanma meydana geldiği, ilk kavgadan sonra da bir grup Kübalı atletin şişe atmaya devam ettiği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN