Attıkça uzaklaşıyor

Fenerbahçe'de transferin son gözdesi olan Tuncay Şanlı'nın Middlesbrough'da attığı goller, sarı-lacivertlilerin işini zorlaştırıyor. Milli futbolcunun performansı Avrupa'daki taliplerini artırdı

Tuncay Şanlı'yı kadrosuna katarak transferi kapamayı düşünen Fenerbahçe'nin bu oyuncudaki şansı git gide azalıyor. Geçtiğimiz hafta sonu Swansea ile oynanan maçta gol atan, bu hafta da sonradan girdiği Doncaster mücadelesinde takımı Middlesbrough'u galibiyete taşıyan milli futbolcu, performansıyla Avrupa'daki taliplerini artırıyor. Alman Bundesliga ekiplerinden FC Köln'ün de takibinde bulunan Tuncay'ın hafta sonuna kadar bir Premier Lig takımıyla anlaşmaması durumunda Almanya'nın yolunu tutması çok yüksek ihtimal. Ancak eski oyuncusundan net olarak 'Hayır' yanıtı almayan sarı lacivertli yöneticiler, henüz umudunu yitirmiş değil.

"SÖZLERİMİ YİYEMEM"
Yönetimden 1 Eylül'e kadar süre isteyen ve önümüzdeki hafta kararını açıklaması beklenen Tuncay'ın yakın çevresine "Defalarca Türkiye'ye dönmeyeceğimi söyledim. Bu yüzden kendi sözlerimi çiğneyip Avrupa'yı bırakmak istemiyorum" diyerek dert yandığı öğrenildi. Öte yandan Championship Lig'de attığı gollerle yeniden İngiltere'de gündem olan milli futbolcumuzla, Premier Lig'den Blackburn Rovers ve Aston Villa'nın yeniden ilgilenmeye başladığı da gelen haberler arasında.


BİZE ULAŞIN