Sorunlar yumağı

Pazartesi 24.08.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 24.08.2009
ABONE OL
Beşiktaş'ın önceki gün Ankara'da karşılaştığı Gençlerbirliği önündeki verimsiz futbolu ve maçı tek bir isabetli şutla tamamlaması, kritik Galatasaray derbisi ve Şampiyonlar Ligi maçları öncesi camiayı derin bir endişeye sevk etti. Geçen sezonu iki kupayla kapatan siyah-beyazlılarda bugünkü tabloyu doğuran sorunlar şöyle özetlenebilir: TEKNİKdirektör Mustafa Denizli şampiyonluk sevinçleri sürerken, "Bırakabilirim. Yorgunum" diyerek heyecanı gölgeledi. Beşiktaş transferle geçireceği günlerde Denizli'yi ikna etmeye çalıştı. Ücretine zam yapılan Denizli ikna olsa da imza törenindeki sözleri ilginçti: "İlk günkü heyecanım yok."

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

MEHMET Topuz'un transfer süreci Beşiktaş'ı çok yıprattı.En büyük zararı da başkan Yıldırım Demirören gördü. Kritik dönemdeki 15 gün Beşiktaş için boşa geçti ve Topuz sonunda Fenerbahçeli oldu.

GALATASARAY, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile birçok Anadolu takımı kamp için yurt dışına giderken, siyah-beyazlı takım, Ümraniye'de çalıştı. Sıcaktaki idmanlar ve futbolcuların geceleri evlerinde geçirmesi yüzünden bir türlü kamp havasına girlememesi takımdaki kontsantrasyonu oldukça bozdu.

MİLLİ futbolcu Gökhan Zan göz göre göre ve bedavaya Galatasaray'a gitti. Gökhan'ın sözleşmesindeki opsiyonun unutulmasının Beşiktaş yönetimine faturası çok ağır oldu.

FERRARİ 14.5 milyon Euro maliyetle transfer edildi. Ertuğrul Sağlam'ın 4.5 milyon Euro bonservisle aldırdığı Tomas Zapotocny, Mustafa Denizli kapıyı kapatınca Bursaspor'a verildi. Beşiktaş'ın bir stoper transferindeki zararı 20 milyon Euro'yu buldu.

İSMAİL Köybaşı için Gaziantep'e 5.5 milyon Euro+Serdar Kurtuluş'un verilmesi siyah-beyazlı camiada tartışma yarattı. Mustafa Denizli iki maçtır bu futbolcuyu takımdan keserek İbrahim Üzülmez'i oynattı.

TAKIM içindeki ücret dengesizliği zirveye çıktı. Rodrigo Tello, Holosko, Bobo, İbrahim Toraman, Sivok gibi isimler homurdanmaya başladı. Yönetim sessiz kaldı.

BOBO'NUN transferi için Fransız St. Etienne kulübüyle 5.5 milyon Euro'ya anlaşma sağlandı. Ancak futbolcu ayrılmayı kabul etmedi. Gitmesi için uğraşılırken, küstürülen Brezilyalı'nın form grafiği dibe vurdu.

ÇİFTE kupanın primlerinin makaslanarak ödenmesi, pek gündemi işgal etmese de, takımdaki havayı bozdu.

DELGADO'NUN ameliyatı sonrası doğan 10 numara açığı bir türlü kapatılamadı. 35'ine gelen Yusuf'un sakatlıkları ve 90 dakikayı tamamlayamaması can sıktı.

SÜPER Kupa'nın Fenerbahçe'ye kaptırılması sonrası Denizli, "Bu bir test maçıydı. Eksikleri gördük" dedi. Aradan 3 hafta geçti ama Beşiktaş'ta İbrahim Kaş dışında hiçbir adım atılmadı.