6 aydır para alamıyor

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 25.08.2009 16:15 ABONE OL
Matias Delgado'nun babası ve menajeri Eduardo Delgado, Matias Delgado'nun ağrılarına karşın iğneyle oynatıldığını bu nedenle ağır bir sakatlık geçirdiğini öne sürdü.

Beşiktaş'ın kaptanı Matias Delgado'nun babası ve menajeri Eduardo Delgado, Yıldırım Demirören'le görüşmek için İstanbul'a geldi. Eduardo Delgado, Radyospor'da Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada, Matias'ın sakatlığı ve sonrasında yaşananlar, özellikle de sözleşmesinin askıya alınması talebiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Delgado'nun durumunun iyi olduğunu bildiren Eduardo, "Barcelona'da kendisini ameliyat eden Doktor Cuguard 'ın verdiği program dahilinde İstanbul'da çalışmalarını sürdürecek. Şu anda fizyoterapi çalışmaları yapıyor. 3 hafta sonra koşulara başlayacak." diye konuştu.

Delgado'nun 6 aydır para alamadığını iddia eden Eduardo, "Şampiyonluk priminden yararlanamadı. FIFA'ya şikayet etse kazanırdı. Konuşarak anlaşmayı tercih etti. Beşiktaş'ta oynamak istiyor; bunun için İstanbul'a geliyor; çünkü taraftarı çok seviyor." şeklinde konuştu.

Eduardo, oğlunun İğneyle oynatıldığını belirterek, "Sesini çıkarmadı; çünkü takıma en fazla katkıyı sunmak istiyordu. Bu nedenle ağır bir sakatlık geçirdi. Ameliyattan sonra Beşiktaş yönetimi kendisini aramadı. Sadece fizyoterapistler arayıp bilgi aldılar. Oynayabileceğini, takıma katkı sağlamak istediğini söylediği halde sözleşmesinin askıya alınması teklifinde bulunuldu. Bunu çok yadırgadı." ifadelerini kullandı.

Delgado'nun, yerine bir başka futbolcunun alınması düşüncesinden rahatsız olmadığını dile getiren Eduardo, şunları söyledi: "Kim alınırsa alınsın iyileştiğinde formayı kazanacağına inanıyor. Yeni transfer takıma güç katabilir, ama Delgado'nun formasını alamaz. Delgado korkmuyor, takımın değişmez oyuncusu olacağını düşünüyor."