Futbolcuları eleştirdi

Turkcell Süper Lig'de Diyarbakırspor ve Manisaspor'a, UEFA Avrupa Ligi'nde de Toulouse FC'ye yenilen Trabzonspor'un kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, ''Futbolcular, bu maçlarda gerekli duyarlılığı, dayanışmayı, kazanma azmini ortaya koymadılar. Umarız bundan sonra bu düşüncelerini sahaya yansıtırlar. Yönetimlerin ve teknik kadronun aksi durumlarda ceza vermek gibi bir düşünce içinde olmasını önlerler'' dedi.

Hacısalihoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Trabzonspor'un hak etmediği, layık olmadığı, Trabzonspor camiasının da alışık olmadığı kötü sonuçların alındığını belirtti.

Geçen yıl bu oyuncuların kendi kalitelerini ligde 3. olarak gösterdiğini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Bu nedenle bu kadronun yapılan takviyelerle çok daha iyi futbol oynayan, çok daha iyi neticeler alan bir konumda olması gerekir. Aksi takdirde futbolcular da geçen seneki neticelerin tesadüf olduğu anlamını ortaya çıkarmış olur. Bu da hem onlara yakışmaz hem Trabzonspor'a yakışmaz'' diye konuştu.

Elbirliği ile yönetim, teknik kadro, futbolcular olarak alınan kötü neticeleri, oynanan kötü futbolu değiştirmek için gayret içinde olmaları gerektiğini anlatan Hacısalihoğlu, ''Bunda en büyük destek, camiamızdan, taraftarlardan gelecektir. Trabzonspor taraftarlarının, futbol takımının değil kulübün taraftarı olduğunu düşünürsek futbolcuların performansına, takımın aldığı neticelere dayalı olarak değil, kulübe olan bağlılıkları, sevgileri doğrultusunda desteklerini sürdürmeleri gerekir, böyle yapacaklarını umuyoruz'' dedi.

TOULOUSE FC MAÇI

Hacısalihoğlu, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında sahalarında Toulouse FC'ye 3-1 yenilip dezavantajlı bir skor aldıklarını kaydederek, şöyle devam etti:

''Bu yıl Avrupa kupalarına katılmış ve çok da iddialı olarak gruplara kalacağımızı düşünmüştük. Maalesef ilk maçta kötü sonuç alındı. Maç, arzu edilen netice ile tamamlanamadı. Ancak futbolda her şey var. Çok iddialı ve beklentili olmasak da sürprizler yaşanabilir. Trabzonspor futbolcularının, nasıl ilk maçı 3-1 kaybettilerse 3-0'lık skorla da alabileceklerini göstermeleri gerekir. Umuyoruz bu gayret içinde olurlar.''
Bordo-mavili takım oyuncularında sıkça yaşanan hastalıklara ilişkin ise Hacısalihoğlu, ''Son Manisaspor maçında, yalnız Ceyhun'da değil birkaç oyuncuda da vardı. Trabzonspor'un özellikle bu haftaya kadar oynadığı rakiplere bakıldığı zaman bu tür mazeretlere sığınmaması gerekir. Birkaç oyuncu değil daha fazla da oyuncu hasta, sakat, cezalı olsa yine de rakiplerine üstünlük sağlayıp maçı galibiyetle tamamlamalı. Ancak bu maçlarda gerekli duyarlığı, dayanışmayı, kazanma azmini ortaya koymadılar. Umarız bundan sonra düşüncelerini sahaya yansıtırlar. Yönetimlerin ve teknik kadronun aksi durumlarda ceza vermek gibi bir düşünce içinde olmasını önlerler'' ifadelerini kullandı.

Şu an için transferin söz konusu olmadığını kaydeden Hacısalihoğlu, ''Bizim daha oynatmadığımız, oynatamadığımız birkaç oyuncumuz var. Yattara transferimiz var. İnşallah onu tamamlayacağız'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN