Kartal'ın Velinimeti

Yıldıray Baştürk konusunda tereddütler yaşayan Beşiktaş, Avusturya'nın Rapid Wien takımında forma giyen 21 yaşındaki Türk asıllı Veli Kavlak için girişimlerini hızlandırdı

Delgado'nun boşluğunu doldurmak için hücuma dönük bir orta saha oyuncusu alarak transferi kapatmayı hedefleyen Beşiktaş'ta ön plana iki isim çıkmaya başladı. Yabancı kontenjanının dolu olması nedeniyle Türk pasaportlu oyunculara yönelen siyah-beyazlılar günlerdir konuşulan milli futbolcu Yıldıray Baştürk'ün yanı sıra Avusturya'nın Rapid Wien takımında forma giyen 21 yaşındaki Veli Kavlak da listeye alındı. Yıldıray'ya her konuda anlaşan yöneticiler, bu oyuncunun yaşadığı uzun süreli sakatlık sonrası göstereceği performans konusunda tereddüt yaşıyor. Camiadan da "Transfer yapmak için sakat bir oyuncuya paralar dökülmemeli" baskısı yapılması nedeniyle genç oyuncu Veli'nin transferi ağırlık kazandı. Beşiktaş bu oyuncunun menajeriyle bir görüşme gerçekleştirirken, Avusturya futbolunda geleceğin yıldızı olarak gösterilen Veli'nin bonservisinin 1 milyon Euro civarında olduğu öğrenildi.

MİLAN VE NAPOLİ PEŞİNDEYDİ
16 yaşındayken Avusturya Ligi'nde maça çıkarak, "Ligde forma giyen en genç oyuncu" unvanını kazanan Veli, Avrupa takımlarının da sürekli gözetiminde tutuluyor. Geçtiğimiz sezon Milan ve Hertha Berlin'in yakından ilgilendiği Veli, bu sezon ise özellikle Napoli tarafından ısrarla istenmişti.
BİZE ULAŞIN