Leş kargaları

"Kargalar bana kılavuzluk yapamaz. Kargaların çeşitleri vardır; leş kargaları vardır, kılavuz kargalar vardır. İkisinden de hayır gelmez"

Bizi küme düşürenlerin G.Saray'ı da şampiyon ilan etmesi doğaldır. Büyük takımları 3 haftada yok etme durumuna getiremezsiniz"

"Gökhan Zan'ın gidişi transfer stratejimizi tamamen değiştirdi. O bölgeye değil, değişik bölgelere transfer yapabilirdik."

Beşiktaş'ın ligdeki başarasız sonuçları teknik direktör Mustafa Denizli'yi de germeye başladı. Geçen hafta da sert açıklamalar yapan Denizli dün üslubunu iyice sertleştirdi. Başta medya olmak üzere her yere çattı ve ağır açıklamalar yaptı. Denizli, Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet etti. Gençlerbirliği karşılaşması sonrası yapılan eleştirilerle ilgili bir soru üzerine Denizli, "Bu eleştirileri yapanların bildiği kadar, benim unutmuşluğum var. Kargalar bana kılavuzluk yapamaz. O zaman burnumuz kötü yerlere gider. Kargaların çeşitleri vardır; leş kargaları vardır, kılavuz kargalar vardır. İkisinden de hayır gelmez" diye konuştu. "Şimdi 7 puanda olsaydık, kimse ulemalık taslamayacaktı" diyen Denizli, Beşiktaş'ın hiç yokmuş, sıfırmış gibi gösterilmek istendiğini kaydederek, şunları söyledi: "Bu doğru değil. Ben takımımdan çok memnunum demiyorum. Şu an istediğimiz çizgide değiliz. Bu süreci en az zararla atlatmak istiyoruz. Büyük takımları 3 hafta içinde yok etme durumuna getiremezsiniz. Biz bu yollardan yıllarca geçtik. Ben bu takıma olağanüstü güveniyorum. 1-2 haftada aldığımız sonuçları hiç umursamıyorum. Taraftarlarımız da takımın ne yapacağını biliyorlar ve görecekler de."

G.SARAY ŞAMPİYON MU?
Denizli, basın mensuplarının ilk 3 hafta sonunda Galatasaray'ın şampiyon olacağı yönünde yorumlar yapılmaya başlandığını belirtmeleri üzerine, "Bizi küme düşürenlerin Galatasaray'ı şampiyon yapması doğaldır" dedi. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin lige iyi başladıklarını ve iyi kadrolar kurduklarını ifade eden Denizli, "Şampiyonluk yarışı bu sezon çok keyifli geçecek. Galatasaray şampiyonluğun adaylarından birisi ama dünyanın hiçbir yerinde 3 haftada şampiyon ilan edilmez" şeklinde konuştu. Denizli, ligin 3. maçının geride kaldığını ve takımın henüz düşündükleri çizgide olmadığını ifade etti. Bunun gayet doğal olduğunu belirten Denizli, "Bu sürpriz değildir. Uzun soluklu yarışta Beşiktaş kendisini şampiyonluktan alıkoymayacak kadar puan kaybeder. Çeşitli senaryolara hiç gerek yok" diye konuştu.BİZE ULAŞIN