Mey Yıldırım'ı da şaşırttı

12. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda, bayanlar uzun atlamada bronz madalya kazanarak Türk atletizm tarihine geçen Karin Melis Mey, tüm otoritelerin yanı sıra kulübü Fenerbahçe'nin başkanı Aziz Yıldırım'ı da şaşırttı.

6.87'lik derecesiyle Türkiye rekorunu elinde bulunduran, Pekin Olimpiyat Oyunları'nda beklenen performansı gösteremeyerek finale kalamayan, Akdeniz Oyunları'ndan ise gümüş madalya ile dönen milli atlet, kürsüden uzak bir şampiyona geçiren Türk atletizmine, bronz ile adeta nefes aldırırken, kendisine madalya şansı tanımayanları da yanılttı.

Şampiyona öncesi Fenerbahçe Atletizm Şubesi Kaptanı Fikret Çetinkaya ile milli takımdaki atletlerle ilgili değerlendirmede bulunan kulüp başkanı Aziz Yıldırım, Melis Mey'in final atlayacağına inandığını, ancak en fazla altıncılık beklediğini ifade etti. Başkan Yıldırım'a, Melis'in Türkiye rekoruna yakın bir atlayış yapması halinde madalya şansının olduğunu aktaran şube kaptanı Çetinkaya'nın bu tahmini ise doğru çıktı.

Milli atletin başarısından büyük keyif aldığı öğrenilen başkan Yıldırım, şampiyonanın son günü alınan bronz madalya sonrası sporcusu Melis Mey, antrenörü Charley Stronmenger ve atletizm şubesi kaptanı Çetinkaya'yı kutladığı öğrenildi.

Fenerbahçe Kulübü de ayrıca, resmi internet sitesinde yayınladığı mesajla başarılı sporcusunu, teknik heyeti ve atletizm şubesini, dünya şampiyonasındaki bronz madalya nedeniyle tebrik etti.

BİZE ULAŞIN