İtiraf & Suçlama

Çıkan olaylar sonrası konuşan Diyarbakır Başkanı Çetin Sümer, bedelsiz 500 bilet dağıttıklarını itiraf ederken, tribündeki olaylardan isim vermeden Galatasaray taraftarını sorumlu tuttu

Fenerbahçe'nin 3-1 kazandığı karşılaşmada yaşanan tribün ve saha dışı olaylar sonrası D.Bakır Başkanı Çetin Sümer, yönetim kuruluyla birlikte basın toplantısı düzenledi. Diyarbakır taraftarının bu olmadığını ifade eden Sümer "Birileri, Diyarbakır taraftarı adı altında, rakip takımların formasını giyip o kulüplerin bayrağını tribünde açıyorsa, biz bunun altında çok şey ararız" sözleriyle olaylar nedeniyle isim vermeden Galatasaray taraftarını suçladı.

'SAHA DIŞINDA EMNİYET HATALI'
Maç öncesi bedelsiz olarak 500 bilet verdiklerini itiraf eden Sümer, amigoların taraftara sahip çıkmaması halinde kulüpten içeriye sokulmayacaklarını da söyledi. Diyarbakır Başkanı, maç sonrası yaşanan olayların büyümesinde en büyük payın emniyet güçlerine ait olduğunu ileri sürerek, yönetim kurulu olarak bundan sonra Şeref Tribünü yerine taraftarın içinde oturacaklarını, herkes görevini yaptıktan sonra yeniden Şeref Tribünü'ne dönebileceklerini belirtti. Öte yandan Diyarbakır-F.Bahçe maçının temsilcileri Murat İkinci ve Necati Özkuşçu zehir zemberek bir rapor yazdı. Bu rapor sonrasında kırmızı-yeşilli kulübe 2 maç seyircisiz oynama ve para cezası geleceği öğrenildi.

GÜVENLİK TARTIŞMASI
Diyarbakırspor-Fenerbahçe maçı öncesinde birçok taraftar saha içine girdi. Maç içinde futbolculara taş ve çakmak atıldı. Bunlardan daha vahim olanı, bir taraftarın tribünde elindeki bıçağı çıkarıp sallayacak kadar rahat olması idi. Bu fotoğraf sonrası güvenlik zaafiyeti gündeme gelirken, alınan önlemlerin yetersiz olduğu görüşü ortaya atıldı.


BİZE ULAŞIN