Kahramanmaraş Zaho'yu ağırladı

TFF 2. Lig 4. Grup takımlarından Kahramanmaraşspor, sezon açılışında karşılaştığı Irak'ın Zaho takımıyla golsüz berabere kaldı.

Kahramanmaraş'a öğle saatlerinde gelen Zaho kafilesi, ilk olarak Kahramanmaraşspor tesislerini gezdi. Daha sonra her iki kulüp futbolcuları birlikte Hanefi Mahçiçek Stadı'na gitti. Karşılaşma öncesinde iki takım futbolcuları birlikte fotoğraf çektirirken, iki takımın başkanı da sahaya el ele tutuşarak çıktılar, tribünleri selamladı.

Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Muhammed Günkut, karşılaşma öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, maçtan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, ''Bu maç bizi çok mutlu eden, çok onurlandıran, duygulandıran bir maç. Çünkü ilk defa böyle bir şey olduğunu öğrendim. Bu da bizi çok mutlu etti. Spor, dostluk, barış ve kardeşlik adına gerçekten çok güzel şeyler yaptığımızı görüyorum. İnsanların tepkisinden de bunu anlıyorum. Bu bizi çok mutlu ediyor. Bunun devamını getireceğimizi şimdiden taahhüt ediyorum'' dedi.

Karşılaşmayı demokratik açılımı düşünerek yapmadıklarını kaydeden Günkut, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bir yerlere, ya da bir ülkeye ya da insanlığa fayda sağlayacaksa her zaman bunun arkasında oluruz. Her zaman bunun bu işin destekçisi oluruz. Her zaman bunun devamını sağlarız. Yeter ki yaptığımız iş doğru olsun, takdir görsün. Yeter ki insanlık, barış, kardeşlik, ülkelerin birleşmeleri adına bir şeyler yapmış olalım. Bu bizi mutlu eder, onurlandırır.''

Kahramanmaraşspor ile Zaho arasında yapılan karşılaşma, çok centilmence bir ortamda geçerken, havanın sıcak olması nedeniyle maç 70 dakika oynandı.

Her iki takımın da fırsatları değerlendiremediği karşılaşma 0-0 berabere tamamlandı.

BİZE ULAŞIN