Rober G.Saray maçını bekliyor

Ankaraspor Teknik Direktörü Jurgen Röber, Süper Lig'de Galatasaray ile oynayacakları maçı, futbol oynadığı dönemde Bayern Münih'e karşı oynayacakları maçı beklemeye benzetti.

Jurgen Röber, Ankaraspor'un Batıkent Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Jurgen Röber, 3 haftada aldıkları 5 puandan memnun olduğunu belirtirken, Galatasaray karşısında hasta ve sakat oyuncularının çok olmasının sıkıntısını yaşadıklarını söyledi.

Röber, Galatasaray maçını büyük bir heyecanla beklediklerini kaydetti. Gaziantepspor karşısında son dakikalarda yedikleri golle galibiyeti kaçırdıklarını hatırlatan Röber, "İlk 3 haftada 2'si deplasmanda oynadığımız maçlarda olmak üzere toplam 5 puan aldık. Bu alınan 5 puandan memnunum. En iyi futbolumuzu Gaziantepspor maçının ilk 60 dakikasında sergiledik. İstediğimiz şeyleri yeni yeni sahaya yansıtmaya başladık. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağız" diye konuştu.

Röber, büyük maçları herkesin özel bir ilgiyle beklediğini belirterek, "Büyük takımlarla oynanan maçlar herkesin beklediği özel maçlardır. Galatasaray ile oynayacağımız maçı beklemeyi, futbolculuk dönemimde Bayern Münih'e karşı oynayacağımız maçı beklemeye benzetiyorum. Futbolcuyken hep büyük maçları beklerdim. Bütün futbolcular böylelikle kendileri rakip takım futbolcularıyla kıyaslayabilir" dedi.

Maça iyi hazırlandıklarını ancak eksiklerin çok fazla olduğunu ifade eden Röber, "Bu maç için en büyük handikabımız hasta ve sakat oyuncumuzun fazla olması. Stefan Senecky, Erich Brabec, Aydın Karabulut, Neca, Ömer Aytan, İlhan Parlak, Adem Koçak ve kaptan Hürriyet Gücer yedikleri yemekten rahatsızlandılar ve antrenmanlara çıkamadılar. Antrenman yapamayan bu futbolcularımın Galatasaray maçına tam olarak hazır olmaları zor görünüyor. Ayrıca Gaziantepspor maçında sakatlanan Özgür Çek ve antrenmanda sakatlanan Konate'nin de oynaması zor görünüyor. Kadro sıkıntısı yaşıyoruz. Bana ve teknik ekibime lisans çıkarılırsa belki kadro sıkıntısını aşabiliriz" ifadelerini kullandı.

Röber, Galatasaray'ın hücum hattında çok etkili silahlarının olduğunu vurgulayarak, "Böyle futbolcuları olan bir takıma karşı yüzde 100 ile mücadele etmeniz gerekir" dedi. Röber, Ankaraspor ile Ankaragücü arasında yapılacak olası güç birliğinin ise takımı etkilememesi gerektiğini söyledi. Röber, kendilerinin profesyonel olduğunu ve işlerine konsantre olmaları gerektiğini belirterek, kamuoyunda iki kulüp arasında yaşanacak futbolcu takasına ise fazla ihtimal vermediğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN