'Rotasyonu seviyoruz'

Tallinn'de maç sonrası Johan Neeskens konuştu: "Tüm oyunculara şans veriyoruz. Bu da hepsinin diri kalmasını sağlıyor ve onlar için fırsat oluyor"

Cuma 28.08.2009
Güncelleme: Cuma 28.08.2009
ABONE OL
Galatasaray'da Levadia Tallinn karşılaşmasının ardından medyanın karşısına teknik direktör Frank Rijkaard değil, yardımcı antrenör Johan Neeskens çıktı. Hollandalı teknik adam, "5- 0'ın rövanşına iyi bir futbolla iyi bir skor elde etmeye gelmiştik. Her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Bu maçta da bunu denedik ama rakibimiz iyi organize olan bir takımdı. Biraz da şaşırttı bizi. 5-0'lık skordan sonra daha açık oynarlar diye düşünmüştük. Kendi sahalarında da defansif oyunu tercih ettiler ve fazla risk almak istemediler. Bu durumu anlayamıyorum. Sonuçta amacımız turu geçmekti ve başardığımız için mutluyuz" diye konuştu.

ELANO MECBUREN 90
Takım kadrosundaki değişiklikler hakkında "Bu tip rotasyonlaru seviyoruz" diyen Neeskens, "Böylece tüm oyunculara oynama şansı veriyoruz. Bu da tüm oyuncuların diri kalmasını sağlıyor. Onlar için fırsat oluyor. Oyun içinde zorunlu olarak yaptığımız bazı değişiklikler yüzünden Elano'yu 90 dakika sahada tutmak zorunda kaldık" ifadesini kullandı. Galatasaraylı futbolcular, karşılaşmanın ardından özel uçakla İstanbul'a hareket etti.