Toplu sonuçlar

UEFA Avrupa Ligi Play-Off turu rövanş maçları dün gece Avrupa'nın çeşitli kentlerinde oynanan maçlarla tamamlanırken, Sivasspor'dan sonra Trabzonspor da rakibini 1 - 0 yenmesine rağmen elendi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu kupadaki temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray ise rakipleriyle berabere kalmalarına rağmen ilk maçlarda elde ettikleri avantajla turu geçen taraf oldular. UEFA Avrupa Ligi'nde gruplar bugün çekilecek kuralar sonrasında belli olacak.

İlk maçta rakiplerini 2 - 0 ve 5 - 0 yenen Fenerbahçe ile Galatasaray tur için büyük bir avantajla çıktıkları maçlarda sahadan 2 - 2 ve 1 - 1 berabere ayrıldılar. Kendi sahasında 3 - 1 yenilen Trabzonspor ise Toulouse'u deplasmanda 1 - 0 yenmesine rağmen elenmekten kurtulamadı.

Temsilcilerimizden Galatasaray, ilk maçta İstanbul'da 5 - 0 yendiği Estonya temsilcisi Levadia Tallinn ile Tallinn'de karşı karşıya geldi ve 1 - 0 geriye düştüğü maçta sahadan 1 - 1 berabere ayrılarak turu geçen taraf oldu. Fenerbahçe ise deplasmanda oynadığı maçta 2 - 0 yendiği İsviçre temsilcisi Sion'la Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda 2 - 2 berabere kaldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Turu rövanş karşılaşmalarında alınan sonuçlar, ilk maçların skorları ve turu geçen takımlar şöyle;

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Sivasspor: 2 - 0 (İlk maç: 3 - 0) Tur atlayan takım, Shakhtar Donetsk
Heerenveen (Hollanda) - PAOK (Yunanistan): 0 - 0 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, PAOK
Litex Lovech (Bulgaristan) - BATE Borisov (Belarus): 0 - 4 (İlk maç: 1 - 0) Tur atlayan takım, BATE Borisov
Villarreal (İspanya) - NAC Breda (Hollanda): 6 - 1 (İlk maç: 3 - 1) Tur atlayan takım, Villarreal
Club Brugge (Belçika) - Lech Poznan (Polonya): 1 - 0 (4-3 pen) (İlk maçlar: 0 - 1) Tur atlayan takım, Club Brugge
Levadia Tallinn (Estonya) - Galatasaray (Türkiye): 1 - 1 (İlk maç: 0 - 5) Tur atlayan takım, Galatasaray
Hapoel Tel-Aviv FC (İsrail) - Teplice (Çek Cumhuriyeti): 1 - 1 (İlk maç: 2 - 1) Tur atlayan takım, Hapoel Tel-Aviv
Avusturya Wien (Avusturya) - Metalurg Donetsk (Ukrayna): 3 - 2 (İlk maç: 2 - 2) Tur atlayan takım, Avusturya Wien
Karabağ (Azerbaycan) - Twente (Hollanda): 0 - 0 (İlk maç: 1 - 3) Tur atlayan takım, Twente
Roma (İtalya) - MFK Kosice (Slovakya): 7 - 1 (İlk maç: 3 - 3) Tur atlayan takım, Roma
Dinamo Moskova (Rusya) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 1 - 2 (İlk maç: 0 - 0) Tur atlayan takım, CSKA Sofya
LOSC Lille (Fransa) - Genk (Belçika): 4 - 2 (İlk maç: 2 - 1) Tur atlayan takım, LOSC Lille
PSV Eindhoven (Hollanda) - Bnei Yehuda (İsrail): 1 - 0 (İlk maç: 1 - 0) Tur atlayan takım, PSV Eindhoven
IF Elfsborg (İsveç) - Lazio (İtalya): 1 - 0 (İlk maç: 0 - 3) Tur atlayan takım, Lazio
Toulouse (Fransa) - Trabzonspor: 0 - 1 (İlk maç: 3 - 1) Tur atlayan takım, Toulouse
MSK Zilina (Slovakya) - Partizan (Sırbistan): 0 - 2 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, Partizan
Basel (İsviçre) - Baki (Azerbaycan): 5 - 1 (İlk maç: 3 - 1) tur atlayan takım, Basel
Slovan Bratislava (Slovakya) - Ajax (Hollanda): 1 - 2 (İlk maç: 0 - 5) Tur atlayan takım, Ajax
Hertha Berlin (Almanya) - Brondby IF (Danimarka): 3 - 1 (İlk maç: 1 - 2) Tur atlayan takım, Hertha Berlin
CFR Cluj (Romanya) - Sarajevo (Bosna-Hersek): 2 - 1 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, CFR Cluj
Aston Villa (İngiltere) - Rapid Wien (Avusturya): 2 - 1 (İlk maç: 0 - 1) Tur atayan takım, Rapid Wien
Saint Patrick's Athletic (İrlanda) - Steaua Bükreş (Romanya): 1 - 2 (İlk maç: 0 - 3) Tur atlayan takım, Steaua Bükreş
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Maribor (Slovakya): 1 - 0 (İlk maç: 2 - 0) Tur atlayan takım, Sparta Prag
Odense BK (Danimarka) - Genoa (İtalya): 1 - 1 (İlk maç: 1 - 3) Tur atlayan takım, Genoa
Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti) - Dinamo Bükreş (Romanya): 0 - 3 (8-9 pen) (İlk maç: 3 - 0) Tur atlayan takım, Dinamo Bükreş
Hamburg (Almanya) - Guingamp (Fransa): 3 - 1 (İlk maç: 5 - 1) Tur atlayan takım, Hamburg
Fenerbahçe (Türkiye) - Sion (İsviçre): 2 - 2 (İlk maç: 2 - 0) Tur atlayan takım, Fenerbahçe
Metalist Kharkiv (Ukrayna) - SK Sturm Graz (Avusturya): 0 - 1 (İlk maç: 1 - 1) Tur atlayan takım, SK Sturm Graz
Crvena Zvezda (Sırbistan) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 2 - 1 (İlk maç: 0 - 3) Tur atlayan takım, Slavia Prag
Vorskla (Ukrayna) - Benfica (Portekiz): 2 - 1 (İlk maç: 0 - 4) Tur atlayan takım, Benfica
AEK Atina (Yunanistan) - Vaslui (Romanya): 3 - 0 (İlk maç: 1 - 2) Tur atlayan takım, AEK Atina
Valencia (İspanya) - Stabaek (Norveç): 4 - 1 (İlk maç: 3 - 0) Tur atlayan takım, Valencia
Amkar (Rusya) - Fulham (İngiltere): 1 - 0 (İlk maç: 1 - 3) Tur atlayan takım, Fulham
Tromsö IL (Norveç) - Athletic Bilbao (İspanya): 1 - 1 (İlk maç: 2 - 3) Tur atlayan takım, Athletic Bilbao
Zenit St. Petersburg (Rusya) - Nacional (Portekiz): 1 - 1 (İlk maç: 3 - 4) Tur atlayan takım, Nacional
Hearts (İskoçya) - Dinamo Zagrep (Hırvatistan): 2 - 0 (İlk maç: 0 - 4) Tur atlayan takım, Dinamo Zagrep
Aktobe (Kazakistan) - Werder Bremen (Almanya): 0 - 2 (İlk maç: 3 - 6) Tur atlayan takım, Werder Bremen
Sigma Olomouc (Çek Cumhuriyeti) - Everton (İngiltere): 1 - 1 (İlk maç: 0 - 4) Tur atlayan takım, Everton
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN