"Galatasaray şampiyonluğa adaydır"

Galatasaray takım kaptanı Arda Turan, Avrupa kupalarından çok umutlu olduğunu belirterek Galatasaray'ın hangi branşta olursa olsun şampiyonluğa aday bir takım olduğunu söyledi.

Arda Turan kendisiyle takımıyla ilgili GSTV'ye açıklamalarda bulundu. Arda yaptığı açıklamada sarı-kırmızılı kulübün menfaatlerinin her şeyden önemli olduğunu kaydetti. Genç futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"10 numara olmanın ve Galatasaray takımının kaptanlığını yapmanın vermiş olduğu sorumlulukla yüzde yüz artış var. Benim herkese örnek olmam gerekir ve bunun için de elimden gelen mücadeleyi veriyorum. Elbette kötü oynadığım maçlar da olabilir ama çok şükür sezona iyi başladık ve her şey iyi gidiyor ama bunun iyi gitmesinin en büyük sebebi takımın kazanması. Benim performansım takım kazandıkça ön plana çıkar. Ben takımım için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Ne olursa olsun Takımım kazanacaksa ben kötü oynamaya da razıyım. Her şey takım için. Daha önce de söylemiştim, kaptan olmak, 10 numara ve her şey bu takımın başarısı için bir araç. Amaca giden yolda araçların ne olduğu önemli değil. Benim Elano'nun ya da başka bir futbolcunun performansı hiç önemli değil, önemli olan takımın kazanması. Performansımdan dolayı ben de çok mutluyum, takımıma katkı sağlayabildiğim için. Bana huzur veriyor, işimi iyi yapmanın mutluluğunu veriyor. Umarım her şey böyle devam eder."

Avrupa'dan bu yıl çok umutlu olduğunu ifade eden yıldız futbolcu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Her zaman söylediğim bir şey var; Galatasaray hangi branşta olursa olsun hep şampiyonluğa adaydır. Bize öğretilen, yaşatılan budur. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. Umarım her şey düşündüğümüz gibi, hissettiğimiz gibi olur. Takım arkadaşlarımızla beraber, sizlerle beraber, yönetimimizle beraber her şey beklediğimiz gibi olur."

"PERFORMANSIMDAN DOLAYI BEN DE ÇOK MUTLUYUM"

Galatasaray kaptanı Arda Turan, göstermiş olduğu performanstan memnun olduğunu söyledi.

GS TV'ye açıklamalarda bulunan sarı - kırmızılı takımın kaptanı Arda Turan, performansındaki artışta, kaptanlığın vermiş olduğu sorumluluğun yüzde yüz etkisi olduğunu belirterek, "Benim herkese örnek olmam gerekir ve bunun için de elimden gelen mücadeleyi veriyorum. Elbette kötü oynadığım maçlar da olabilir ama çok şükür sezona iyi başladık ve her şey iyi gidiyor ama bunun iyi gitmesinin en büyük sebebi takımın kazanması. Benim performansım takım kazandıkça ön plana çıkar. Ben takımım için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Ne olursa olsun Takımım kazanacaksa ben kötü oynamaya da razıyım.

Her şey takım için. Daha önce de söylemiştim, kaptan olmak, 10 numara ve her şey bu takımın başarısı için bir araç. Amaca giden yolda araçların ne olduğu önemli değil. Benim Elano'nun ya da başka bir futbolcunun performansı hiç önemli değil, önemli olan takımın kazanması. Performansımdan dolayı ben de çok mutluyum, takımıma katkı sağlayabildiğim için. Bana huzur veriyor, işimi iyi yapmanın mutluluğunu veriyor.Umarım herşey böyle devam eder." diye konuştu.

Arda, bütün mücadelelerinin Galatasaray'ın iyiliği için olduğunu da ifade ederek, "Yeri geldiği zaman savunma oyuncusu da oluruz, hücum oyuncusu da... yeri geldiğinde takımın ''10'' numarası da oluruz. Anlatmak istediğim şu; bize ne görev verilirse o yapılır. Biz Galatasaray'ın evladıyız. Takımın başarısı için buradayız. Bizim bu performanslarımız Galatasaray şampiyon olduğu zaman kıymetli olacak.O zaman bu keyfi, bu gururu yaşarız ama bunun zamanı şimdi değil." şeklinde konuştu. Avrupa kupalarından ümitli olduğunu da belirten yetenekli futbolcu, şunları söyledi:

"Her zaman söylediğim bir şey var; Galatasaray hangi branşta olursa olsun hep şampiyonluğa adaydır. Bize öğretilen, yaşatılan budur. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. Umarım herşey düşündüğümüz gibi, hissettiğimiz gibi olur. Takım arkadaşlarımızla beraber, sizlerle beraber, yönetimimizle beraber her şey beklediğimiz gibi olur."

BİZE ULAŞIN