Rijkaard: "Maçı ikinci yarıda bitirdik"

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, ilk yarıda kötü oynamalarına karşın, maçı ikinci yarıda bitirdiklerini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Frank Rijkaard, yaptığı açıklamada, kendileri için çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, ''Özellikle kötü geçen ilk yarıdan sonra, ikinci yarıda maçı bitirdik. O yüzden futbolcularımı buradan kutluyorum. Özellikle çalışmalarımızı sürdürüp, ilk yarıda gösterdiğimiz performansı bir daha göstermemeyi umuyorum'' dedi.

Takımı teknik açıdan nasıl gördüğüne yönelik bir soruya da Rijkaard, ''Önemli olan bir takımın takım olarak oynaması. Oynadıktan sonra her takımın bireysel yetenekli futbolcuları var. Ankaraspor'a baktığımızda da öyle yetenekli futbolcuları var. Baktığınız zaman, maçın disiplinini korursanız, taktik ve teknik olarak beklediğinizi alabilirsiniz'' diye yanıt verdi.

Maçın ilk yarısını nasıl bulduğu biçimindeki bir soru üzerine Rijkaard, ''İlk yarıya baktığımızda söylenecek çok şey var. İyi oynamadık. Dönen topları alamadık, bu yüzden rakibimiz bizden çok iyi oynadı'' diye konuştu.

ANKARASPOR CEPHESİ

Ankaraspor Teknik Direktörü Jürgen Röber de Galatasaray'a karşı şanssız bir yenilgi aldıklarını söyledi.
Röber, şöyle konuştu:
''Şanssızlığımız, golün maçın sonuna doğru gelmesi. Bizim için de fırsatlar vardı, ancak değerlendiremedik. Sonuçta Galatasaray'a karşı oynadık. Ben takımımızdan genel anlamda memnunum. İstediğim çok şeyi sahaya yansıttılar. Galatasaray'ın gücü belli. Bizim için üzücü olan duran toptan gol yememiz. Tabii Galatasaray'a karşı oynadığımızda fırsatları değerlendirmek gerekiyor. Biz değerlendiremedik. Galatasaray fırsatları değerlendirdi. Ben takımın çalışmasından çok memnunum. Çok koşup, mücadele ettiler. Sonuna doğru yoruldular.''

Takımdan gidecek futbolcular ilgili bir soruya da Röber, ''Önceden bunu değerlendirmek gerekirdi. Bu, yönetimle benim aramda. Transfer sezonu bitene dek transfer olabilir'' diye yanıt verdi.

MAÇTAN NOTLAR

Öte yandan, maçın sonlarına protokol tribününde gerginlik yaşandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in basın danışmanı Avni Kavlak, gerginlikle ilgili yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Işıklar'ın şoförü Muammer Bulut'un, başkan Gökçek'e küfür ettiğini söyledi.

Bulut'un, protokol tribünündeki korumalar tarafından dışarı çıkarıldığını belirten Kavlak, ayrıca Ahmet Gökçek'in olaya müdahale ettiğini kaydetti. Kavlak, Melih Gökçek'in Bulut hakkında dava açacağını da sözlerine ekledi.

Bu arada (A) Milli Takım kadrosuna çağrılına Galatasaraylı futbolcular, Servet, Sabri, Hakan, Mehmet ve Arda, karşılaşma sonrası kampa katılmak üzere Kayseri'ye hareket ettiler.

BİZE ULAŞIN