Akıllı tüccar

Galatasaray yönetimi, Ufuk'a karşılık verdiği Orkun, Yaser ve Mehmet Güven dışında Necati ve Alparslan ile de yollarını ayırarak maliyet düşürdü ve 3 milyon euroyu kasada tuttu

Çarşamba 03.09.2009
ABONE OL
Transferin son gününde Manisaspor'dan Ufuk Ceylan'ı kadrosuna katan ve beş futbolcuyla yollarını ayıran Galatasaray'da Futbol Şubesi'nin hazırladığı bütçe ve teknik direktör Rijkaard'ın direktifleriyle bu operasyona imza attığı öğrenildi. İşte kadro maliyetini düşürmeyi amaçlayan Galatasaray'ın transferdeki son gün hamleleri: Ufuk için Manisaspor'a bonservisiyle birlikte verilen kaleci Orkun, Mehmet Güven ve Yaser Yıldız için öncelikle Hollandalı teknik adamın onayı alındı. 30 kişilik geniş kadroda düşünülmeyen ve forma şansı kalmayan bu üç oyuncuyu Ufuk'un transferinde kullanan sarı-kırmızılı yönetim, oyunculara ödeyeceği yıllık ücretten de kurtulmuş oldu. Sözleşmesi süren ancak kiralık forma giydiği Real Sociedad'dan döndükten sonra kadroda düşünülmediği kendisini bildirilen Necati Ateş de Antalyaspor'a yollandı. CSKA Moskova'dan kiralanan Caner Erkin'in de kadroya katılmasıyla birlikte forma şansı kalmayan genç Alparslan ise tecrübe kazanması amacıyla Kayserispor'a kiralandı.

KADRO 29 KİŞİYE İNDİ
Sezon başında profesyonel takım listesinde 39 futbolcu bulunan ve 3 ay içinde kadroyu 29 kişiye indiren Rijkaard'ın
elindeki kadroya gerekirse A2 takımından takviye yapacağı, ilk yarının bitiminde performansından memnun kalmadığı oyuncular için yönetime bir rapor daha vereceği bildirildi.