Ne de olsa Williams

Ülkesindeki turnuvaya sakat olmasına rağmen katılan Venus Williams, ikinci turda vatandaşı Mattek-Sands'i 3 saat süren maçta devirmeyi başarıp 3. tura yükseldi

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 03.09.2009 ABONE OL
New York'ta devam eden sezonun son Grand Slam turnuvası ABD Açık tek bayanlarda Ana İvanovic sürprizi yaşandı. 2008 Fransa Açık şampiyonu Sırp tenisçi, ilk turda karşı karşıya geldiği Ukraynalı raket Kateryna Bondarenko'ya 6-2, 3-6 ve 6- 7'lik setlerle 2-1 yenilip turnuvaya erkenden veda etti. Son dönemde büyük düşüş içinde olan 11 numaralı seribaşı, 2.5 saate yakın süren karşılaşmada ilk seti 6-2 kazandı. Ancak erken havlu atmayan Bondarenko, ikinci seti 6-3 aldı. Tiebreak'e giden final seti sonunda gülen Bondarenko oldu. Ukraynalı tenisçi, Ivanovic'i eleyerek 2. turda Shenay Perry'e rakip oldu. Amerika Açık'a sakat sakat katılan ve ne yapacağı merakla beklenen ABD'li Venus Williams ise ilk maçında sonuca kolay gitti. Vatandaşı Bethanie Mattek- Sands'i 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenen 3 numaralı seribaşı sakatlığına rağmen rakibini 3 saat süren mücadele sonrası devirdi. 17 numaralı seribaşı Amelie Mauresmo ise 39 numaralı seribaşı Kanadalı sporcu Aleksandra Wozniak'a 4-6, 0-6'lık setlerle 2-0 mağlup olarak ilginç bir sürprize imza attı.

İLHAN BUGÜN KORTA ÇIKIYOR
Amerika Açık Tenis Turnuvası'nda Türkiye açısından büyük bir sürprize imza atarak 2. tura çıkan Marsel İlhan ise John Isner ile yapacağı maça bugün gece yarısı çıkacak. Turnuvadaki bir diğer temsilcimiz İpek Şenoğlu ise çiftlerdeki partneri Yaroslava Shvedova ile birlikte, Agnieszka Radwanska-Urszula Radwanska çiftiyle TSİ ile 10.30 karşılaşacak.

BUGÜN NELER OLDU