Denizlispor'da Sağlam dönemi...

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, bu sezon yukarıları hedefleyen bir takım olarak teknik direktör değişikliğine gittiklerini söyledi.

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 04.09.2009 17:07 ABONE OL
Yeşil-siyahlı takımın yeni teknik direktörü Nurullah Sağlam için kulüp binasında imza töreni düzenlendi.
Kulüp Başkanı Ali İpek, ikinci başkanlar Halil Pekdemir ve Akif Ercan ile diğer yöneticilerin hazır bulunduğu törende, teknik direktör Nurullah Sağlam, dünkü resmi imzanın ardından bugün de basın mensupları önünde temsili imza attı. Sözleşmesi sezon sonuna kadar geçerli olacak Sağlam, 2005-2006 sezonunda da yeşil-siyahlı takımı çalıştırmıştı.

''Takımda teknik heyet değişikliği şart olmuştu'' diyen Denizlispor Başkanı Ali İpek, şöyle konuştu:
''Türkiye liglerinin ilkini hoca ile yaşadık. Birinci devreyi en altta bitirip de ligde kalan ilk takımız. Bu yıl daha yukarılarda olmak için çaba sarf ediyoruz. Ne yazık ki ilk üç maçımız iyi geçmedi. Fikstür dezavantajı da vardı, ama futbol yönünden bizi tatmin etmedi. Hocamızla dostluğumuzun, tanışıklığımızın yanı sıra futbol anlayışındaki farklılık bizi kendisiyle çalışmaya yöneltti. Önümüzde zorlu bir maraton var. Üst sıraları zorlayan, koşan, mücadele eden bir ekip olmak arzusundayız. İnşallah bunda da başarılı oluruz. Hocama, Denizli'ye, Denizlispor'a hayırlı uğurlu olsun.''

Nurullah Sağlam da Denizlispor'un bildiği, tanıdığı bir takım olduğu için adaptasyon ve uyum sürecinin de kısa olacağını ifade ederek, ''Başarıya giden yolun da kısa olacağını düşünüyorum'' dedi.
Sağlam, şöyle devam etti:

''Başkanımın da dediği gibi gerçekten Denizlispor ile birlikte belki de dedelerin torunlara anlatacakları bir hikaye yaşadık, unutamadığımız günler yaşadık. Çok zorluklar altında çok büyük bir başarıya imza attık. Denizlispor'u yakından tanıyorum. Özellikle benim dönemimden kimsenin kalmaması benim için dezavantaj gibi gözükse de, kısa sürede bu uyumu yakalayacağımıza inanıyorum. Kendimi oyuncularıma tanıtacağıma, felsefemi aşılayacağıma inanıyorum. Onların da bana inanacağına ve kısa sürede anlayacağına ve bu işi yapmaktan keyif duyacaklarına inanıyorum. Bizim felsefemizdeki en büyük ayrıntı, oynayanın keyif aldığı, seyredenin haz duyduğu bir oyun anlayışıdır. Oyunculardaki özgüven eksikliğini yenmek için mental anlamda yükleme yapacağız.''

BUGÜN NELER OLDU