"G.Saray bölünemez, parçalanamaz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Galatasaraylılığın tüm ögeleriyle bütünlüğüne dikkat çekip, bu nedenle bölünemez ve parçalanamaz olduğunu vurgulayarak, ''Bu yolda uğraş verenler, tarih boyunca olduğu gibi, hiçbir zaman başarılı olamazlar. Galatasaray, Türkiye'dir'' dedi.

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 04.09.2009 12:05 ABONE OL
Adnan Polat, sarı-kırmızılı kulübün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin pazartesi günü satışa çıkarılacak eylül sayısında adeta bir manifesto niteliğinde makale yazdı. Polat, son dönemde yaşanan tartışmalara, ''Galatasaraylılık'' başlığı altında yayınladığı yazıyla yeni bir açılım getirdi.

Polat, dergideki yazısında şunları kaydetti:

''Galatasaray Spor Kulübü'nün gurur duyduğumuz geçmişi, sahip çıktığımız kültür ve geleneği, Galatasaray'ın en büyük gücüdür. Kulübümüz, aradan geçen 104 yıl içerisinde üstlendiği misyonu ve misyonunun heyecanını, bugün milyonlarca insanımızı ortak ederek devam ettirmektedir.

Galatasaray, artık kendisinin kuruluş sınırlarını çoktan aşarak, Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden farklı insanların gözbebeği ve kendileriyle aidiyet bağı kurdukları ortak payda olmuştur. Galatasaray ismini dünya sahnesine taşıyan, marka değerini artıran, yaygın sempati ve hayranlık ağını oluşturan da bu isimsiz milyonlarca sade Galatasaraylıdır.''

''...ÖZGÜVENLE GELECEĞE YÖNELEN BİR CAMİA...''

Galatasaray'ı diğer pek çok kulüp örneğinden farklılaştıran gerçeğin bu noktada ortaya çıktığını anlatan Adnan Polat, ''Köklü bir gelenek üzerinde kurulan bir yapı, kitlelere mal olmuş bir kulüp, tüm dünyada tanınarak markalaşmış bir isim ve başarılarla dolu bir tarihe sırtını dayamanın sağladığı özgüvenle geleceğe yönelen bir camia... Bütün bunların bir özetini yaptığımızda karşımıza çıkan gerçeğin adı Galatasaray'dır, Galatasaraylılıktır'' ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Polat, dergideki yazısının son bölümünde şunları kaydetti:
''Yapısal olarak güçlü olmayanların, o kurumu ayakta tutacak geleneğe ve güce sahip olmayanların, varlıklarını sürdürebilmesi, tarihe kalıcı anlamda bir imza atabilmeleri mümkün değildir. Yanlış tartışmalarla, hatalı ayrıştırmalarla bu gücümüzü ancak zayıflatırız. Oysa ki Galatasaray, bu boş tartışmaları çoktan aşmıştır.

Galatasaraylılık, tüm ögeleriyle bir bütündür. Bu nedenle bölünemez, parçalanamaz. Bu yolda uğraş verenler, tarih boyunca olduğu gibi, hiçbir zaman başarılı olamazlar. Galatasaray, Türkiye'dir.''

BUGÜN NELER OLDU