Gururlu & Mağdur

Türk futbolcusunun pasaport nedeniyle AB'de mağdur olduğunu belirten Arda "Türklüğümle gurur duyuyorum. Ama pasaportum farklı olsa, her şey başka olurdu" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 04.09.2009 ABONE OL
Galatasaray'ın genç kaptanı ve Milli Takım'ın yıldızı Arda Turan, Nike firmasının Franck Ribery ve Wayne Rooney'nin de rol aldığı "Farkı sen yarat" konulu yeni reklam filminin tanıtımı için Kadir Has Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arda, "Türk pasaportu taşımak Avrupa'da futbol oynamak için dezavantaj mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Aşırı milliyetçi bir insanım. Türklüğümle gurur ve onur duyuyorum. Bu söylediğim yanlış anlaşılmasın. Ama pasaportum farklı olsaydı, her şey çok başka olabilirdi. Çünkü aynı yaş grubunda defalarca milli takımda karşılaştığım oyuncuların hepsi Arsenal'de, Real Madrid'de veya Avrupa'nın başka büyük bir takımında oynuyorlar. Sadece benim için değil, aynı yaşta olduğum tüm Türk futbolcular için durum aynı. Ancak orada benden daha az etkili olan futbolcularla beni kıyaslarsanız, herkes onların daha iyi olduğunu söyler. Bunda pasaportlarının etkisi var. Bizim Türk olmamız, altyapımızın biraz daha eksik olması büyük bir eksiklik gibi gözüküyor. Türk oyuncular, dünyanın en iyi takımlarında oynayabilecek yetenekteler. İspanya ile oynadığımız iki maçta da bunu göstermiştik. Maçları kaybettik ama Avrupa Şampiyonu kadar iyi maç çıkarttık. Pasaport farkı maalesef AB'de bizi sıkıntıya sokuyor."

TEKLİFLER BENİ BOZMAZ
Arda, Avrupa'dan teklifler almanın konsantrasyonunu bozmadığını belirterek "Ülkemi yurt dışında temsil etmek istiyorum. Ancak kulübümle uzun süreli sözleşmem var. Bu nedenle süreci kulübüm ve menajerim bilir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU