A Milli Basketbol Takımı Polonya'ya gitti

Cumartesi 05.09.2009 13:00
Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009 13:02
ABONE OL
Polonya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için A Milli Basketbol Takımı, bu ülkeye gitti.

Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını tamamlayan 12 dev adam bugün THY'nin tarifeli uçağıyla Polonya'ya gitti. A Miilli Basketbol Takım oyuncuları şampiyona öncesinde havalimanında gazetecilerin sorularını cevapladı.

A Milli Takım Basketbol Menaceri Harun Erdenay, Polonya'da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'ndan iyi bir sonuçla dönmek istediklerini söyledi. Erdenay, "Moralimiz yerinde. Havalimanından çok güzel uğurlandık. İnşallah halkımızın beklentisi gibi temsil ederiz. Polonya'dan iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz." dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın bugün Estonya ile oynayacağı maçla ilgili olarak da dileklerini aktaran Erdenay, milli takımın önündeki iki önemli maçı kazanarak Dünya Kupası'na katılabilmesini çok istediğini dile getirdi.

Mili basketbolcu Uğur Savaş ise, Litvan'ya ile oynayacakları ilk maçı kazanıp turnuvaya iyi başlamak istediklerini belirtti.

Öte yandan 12 dev adama destek amacıyla havaalanına gelen bir grup taraftar, milli takım oyuncularını tezahüratlar eşliğinde uğurladı. Havalimanında bulunan vatandaşlar da basketbolcularla fotoğraf çektirdiler.