Ellerinize sağlık

Amerika Açık Tenis Turnuvası'nda ikinci tura yükselerek tarih yazan Marsel İlhan, 2.06'lık Isner'e direndi ama set alamadı. İpek Şenoğlu ise çift bayanlarda ilk turu geçmeyi başardı

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 05.09.2009 ABONE OL
Amerika Açık Tenis Turnuvası'nda iki raketimizden Marsel İlhan, tek erkeklerde ikinci turda elenirken, İpek Şenoğlu çift bayanlarda ikinci tura yükselmeyi başardı. Şenoğlu ve Kazak partneri Yaroslava Shvedova, Polonyalı Agnieszka ve Urszula Radwanska çifti karşısında ilk seti 6-3 kaybetti. İkinci seti 7-3'lük tie break ile alan Şenoğlu-Shvedova, final setini 6-1'lik üstünlükle tamamlayarak ikinci turda 5 numaralı seribaşı Slovak Daniela Hantuchova ve Japon Ai Sugiyama çiftinin rakibi oldu ve 15 bin dolarlık ödülü garantiledi. 2004'te ABD Açık'ta, bu yıl da Wimbledon'da üçüncü tura yükselmiş olan Şenoğlu, maçın ardından SABAH'a "İlk sette sadece bir servis kırma şansını rakiplerimiz iyi kullandı. Aşırı stres nedeniyle ilk seti kaybettikten sonra toparlandık. Denk giden ikinci sette tie-break'te biz az hata yaptık. Final setinde ise gerçek kimliğimizi korta yansıttık. İkinci servislerinde tek bir puan bile alamadılar. Üç kez servis kırıp ikinci tura çıktık" diye konuştu. Şenoğlu rakipleri için "Güçlü bir ikili. Ama iyi bir mücadelenin bizi üçüncü tura taşıyacağını biliyoruz" yorumunu yaptı.

AH O 8. OYUN!
Marsel İlhan ise, 2.06'lık Amerikalı John Isner ile oynadığı ikinci tur maçında rakibinin servis gücüne boyun eğdi. Beşinci oyunda servis kıran Isner ilk seti 6-3 aldı. İkinci sette de beşinci oyunda servisini kırdıran Marsel, altıncı oyunda 0- 30'u bulsa da servis kırma şansı yakalayamadı. Seti 6-4 alan Isner, üçüncü setin üçüncü oyununda da Marsel'in servisini kırdı. Moralini bozmayan Marsel, altıncı oyunda 0-30'u ve 15-40'ı yakalayıp servis kırdı; sonraki oyunu da sıfıra karşı aldı. Marsel 4-3 öndeyken rakibin çift hatasıyla sekizinci oyunda 30-40'ı buldu. Isner'in bu puandaki servisine "şahin gözü" milimetreyle içeride kararı verdi. Maçın dönüm noktası olan bu puandan sonra tenisçiler servislerini vermedi ve tie-break'te sadece bir puan alabilen Marsel, turnuvaya ikinci turda veda etti.

BUGÜN NELER OLDU