İnancım yüzde 100'dür

Terim, "İkincilik için inancım yüzde 100'dür.. Türk Milli Takımı finallere, uçurumun kenarında yürümeye alışkın.. 4 maçımızı da kazanırsak, olay kendiliğinden çözülecek.. Bosna'yı biz yenersek biz gideriz"dedi

Cumartesi 05.09.2009
Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009
ABONE OL

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Estonya maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi. İşte Terim'in sözleri...

İkinciliğe inancım çok kuvvetli. Bu konudaki inancım da, oyuncularımın inadı da devam ediyor. Türk Milli Takımı, her yerde herkesi yenebilecek bir takım. Özellikle İspanya maçlarının sonuçları bu olmamalıydı. İnancım %100 devam ediyor. Ancak matematiksel olarak yakalama imkanımız olmadığı zaman rakiplerimizi tebrik ederim.

Hamit iyi olursa oynayacak. Hamit zaten uzun zamandır bizimle oynamıyor. Bir problem çıkacaksa, burada çıksın. Bosna maçında çıkması bizim için handikap olur. Estonya maçında oynamasını istiyorum. Nihat için risk almıyoruz.

Bosna olası bir puan kaybederse, onlar düşünsün. Biz zaten üçüncüyüz. Bosna'nın normal olarak Ermenistan'ı yenmesi gerekir. Bosna'nın alacağı bir sonuç, orada oynayacağımız maçın atmosferine etki etmez. Bosna'yı biz yenersek, biz gideriz. Ümit ederim puan kaybetme haberleri gelir. Türk Milli Takımı finallere, uçurumun kenarında yürümeye alışkın..

Bize çelme taktılar (Estonya teknik direktörünü 'Bosna'ya çelme takacağız' açıklaması için) Takımlar arasında mesafeler daraldı. Benimle beraber çok isterdim, Brezilya-Estonya maçını seyretmenizi. Estonya çok diri bir takım. Bozan bir takım. Duran toplarda da çok etkililer. Herkes, her yerde puan kaybedebilir. Maçların 0-0 başladığını unutmaz isek, neler gördük... Neler görmeye de devam edeceğiz. 4 maçımızı da kazanırsak, olay kendiliğinden çözülecek.

Size 11'i açıklıyorum: Volkan, Gökhan Gönül, Servet, Gökhan Zan, Hakan Balta, Kazım, Hamit (Ceyhun), Emre, Arda, Tuncay, Sercan.

Aynen katılıyorum. (Arda'nın pasaportum farklı olsaydı açıklamaları için) Bu Arda'nın söylediği şey değil. Arda sadece yinelemiş. 20 sene önce de böyleydi, 40 sene önce de. bu mesafeyi kapatmak için uğraşıyoruz. Bu işin içinde olmayan pek bilmeyebilir ama, bunu kabul etmeliyiz" şeklinde konuştu.