'Madalya ile döneceğiz'

Avrupa Basketbol Şampiyonası'na katılmak için Polonya'ya giden A Milli Takım oyuncuları, Türkiye'ye madalyasız dönmeyeceklerini söylediler

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 06.09.2009 ABONE OL
12 Dev Adam, 7-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 36. Avrupa Basketbol Şampiyonası finallerine katılmak üzere dün Polonya'ya gitti. Özel uçakla D Grubu maçlarının oynanacağı Wroclaw kentine giden ay-yıldızlı kafileyi, Atatürk Havalimanı'nda coşkulu bir taraftar grubu sevgi gösterileri ve tezahüratlarla uğurladı. Kendilerine verilen destekten çok mutlu olan oyuncular, Türkiye'ye madalya ile dönecekleri sözünü verdiler. Yolculuk öncesi açıklamalarda bulunan A Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjeviç, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, "Final için en az 10 tane bizim kadar istekli takım var. Biz de istekli bir şekilde finalleri zorlayacağız" dedi.

KADRO 12'YE DÜŞTÜ
Bu arada milli kadro 12'ye düşürüldü. Tanjevic'in kararıyla Fatih Solak, Polonya'ya götürülmedi. Bu tercihi yaparken çok zorlandıklarını belirten tecrübeli çalıştırıcı, "Fatih Solak ile Barış Hersek arasında bir seçim yapmak zorundaydık. Barış'ı seçtik" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU