Bu futbol yetermi?

A Milli Takım'ın 4 maçta 12 puan hedefinde ilk engel aşıldı. 4 gollü galibiyet ve hücum zenginliği yüzleri güldürdü ama yenen iki gol de madalyonun diğer yüzü

Pazartesi 07.09.2009
ABONE OL
Estonya maçındaki futbol için spor otoriteleri farklı yorumlar getirdi. Estonya sınavını kaleme alan bir kısım yazar, "Artık macera hakkımız kalmadı... Kolay gol yiyoruz... Bosna'da da gol yiyerek maça başlarsak sonumuz hüsran olabilir... Bosna, Estonya değil... Her zaman bir Tuncay Şanlı bir Emre bir Arda bulunmuz... Roller paylaşılmalı..." yorumlarını getirirken farklı düşünen kalemler de vardı. Onlar ise Bosna'nın Türkiye'den ancak bir puan alabileceğini dile getirdiler. Bu yöndeki bazı görüşler de kısaca şöyleydi: "Ne olursa olsun Türkiye, Bosna'da istediği sonucu alır... Yeter ki komik goller yemeyelim.."

"Bu futbol yetmez" diyenler
ŞANSAL BÜYÜKA (Akşam): Arda, Tuncay, Emre... Bosna maçı için bu üçlünün hadi biraz da Sercan'ın gayreti galibiyet için yeter mi? Her zaman bir Arda masalı olmaz. Her zaman Şanlı bir Tuncay bulunmaz. O zaman herkes görev başına. Rolleri paylaşalım beyler...
ATTİLA GÖKÇE (Milliyet): Bosna karşılaşması öncesi savunma tedirginliğinden kurtulamadığımızı gördük. Topu rakip sahada oynamalı ve Boşnaklar'a yakalanmamalıyız. Artık macera hakkımız yok. Estonya maçının güler yüzlü sonucu bize bir uyarıdır.
CÜNEYT TANMAN (Habertürk): Estonya'yı üç kişiyle yendik. Bosna için sadece bu kadar isim yetmez. Hele alışkanlık yaptığımız gibi Bosna'da da gol yiyerek başlarsak Kayseri'deki gibi bir sonuçla stattan çıkamayız.
ERMAN TOROĞLU (Hürriyet): Bu futbol ilerideki maçlar için yeterli mi? Hayır! Çünkü Bosna Hersek, Estonya değil. Çarşamba geri dönüşü olmayan bir maça çıkacağız. Bize orada beraberlik de yetmeyecek. İşte en büyük tehlike orada. Çünkü çok çok kolay gol yiyoruz.
SELÇUK YULA (Fotomaç):
Bosna Hersek'in 7-0 mağlup ettiği rakibe karşı bol pozisyon vermemiz ve goller yememiz hiç de hayra alamet değil. Teknik direktörümüz Fatih Terim'in savunmada önlemler alması gerekecek. Bosna orta saha ve forvette çok teknik ve tehlikeli ayaklara sahip... Estonya maçını Arda, Emre, Tuncay ve Sercan ile aldık. Bosna'da bütün takımın o çocuklara yardım etmesi gerekecek.
SEMİH YUVAKURAN (Zaman): Estonya'dan iki gol yememiz düşündürücü. Estonya'dan sonra Bosna maçı beni karamsarlığa düşürmüyor değil. Üstelik 4 gün sonraki sınav çok daha önemli. Takım halinde iyi olmamız gerekiyor. Bu maçtaki gibi yine 4 kişinin iyi oynamasını bekleyip galip geleceğimizi düşünürsek işimiz zor.

"Bosna'dan galip döneriz" diyenler
GÜRCAN BİLGİÇ (SABAH): Arda, Emre ve Tuncay'ın aynı tempoyu sürdürmeleri, Hamit ile Gökhan Gönül'ün devreye girmeleri Zenica'da bize gövde gösterisi yaptırır. Tempomuz, maç öncesinde ve sırasında Bosna'nın aklını kurcalayacak, onları tehdit edecektir. Önemli olan savunmamızın hatasız oynaması. Gerisini bizim ustalar halleder.
AHMET ÇAKAR (SABAH): Asıl final artık Bosna'da. Cumartesi gecesinden sonra ürküyorum. Sürekli tempo yaptık. Çok yorulduk, futbolcularımızın pestili çıktı. Bosna'da kazansak bile işimiz zor. Üstelik Bosna, bir Estonya da değil. Ama biz iki Bosna ederiz. Estonya maçındaki anlayışımızın büyük bir kısmını sahaya yansıtırsak Bosna'dan da galip döneriz. Yeter ki, komik ve hatalı goller yemeyelim.
RIDVAN DİLMEN (Milliyet): Çarşamba gecesi Bosna Hersek bizden en fazla bir puan alabilir. Ama ben kazanacağımızı düşünüyorum. Dünya Kupası'na gidemezsek sadece bu ülke değil, bütün dünya üzülmeli.
ERSUN YANAL (Vatan): Bosna'da defansif konsantrasyonumuz böyle olmayacaktır. Bu kadar tempolu ve hızlı oyun oynanmaz. Bosna Hersek karşısında Arda, Tuncay Şanlı ve Emre'ye Gökhan Gönül'ün katılmasını bekliyoruz. Ne olursa olsun, Türk Milli Takımı Bosna'da istediğimiz sonucu alacaktır.