Dokuzuncu dalya madalya için olsun

Potada Avrupa Şampiyonası'nda ilk rakip 22:15'te Litvanya. Hedef, turnuvada sonuna kadar gitmek. Bunu başarırsak tarihteki 900. maç madalya için olacak

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 07.09.2009 ABONE OL
Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası, Polonya'da başlıyor. Türkiye D Grubu'nda ilk maçında Litvanya ile karşılaşıyor. TSİ 22:15'teki maçı NTV canlı yayınlıyor. A Milli Takım'da hedef, 36. Avrupa Şampiyonası'nda madalya almak. Turnuvada ilk grubu geçmek için Bulgaristan ve Polonya'nın bulunduğu grupta ilk üçe girmek gerekiyor. Ardından C Grubu'nun ilk üçüyle yeni bir grup oluşacak. Bu altılı grupta ilk dört takım çeyrek finale kalacak. Millilerin, madalya için Polonya'da 9 maça çıkması gerek. 9'uncu sınav, Milli Takım'ın 73 yıllık tarihindeki 900'üncü maç olacak. Türkiye, daha önceki 891 maçın 459'unu kazanırken, 430 yenilgi, iki de beraberlik aldı.

MENAJER ERDENAY İDDİALI
Dün sabah halter, akşam da şut idmanı yapan 12 Dev Adam'da ilk hedef grubu lider bitirmek. Menajer Harun Erdenay, "İki aydır çalışıyoruz. Sakatımız yok. Turnuvaya galibiyetle başlayıp üçte üç yaparak gruptan lider çıkmayı hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU