"Livorno maçının hasılatı bizi üzdü"

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 07.09.2009 13:54 ABONE OL
TFF 2. Lig 4. Grup takımlarından Adana Demirspor 2. Başkanı Metin Türk, İtalya Serie A takımlarından Livorno ile yaptıkları özel maçta elde ettikleri hasılatın kendilerini üzdüğünü söyledi.

Türk, kulübün idari binasında düzenlediği basın toplantısında, Livorno maçında tribünlerde yaklaşık 13 bin taraftarın olmasına karşın, resmi rakamlarda bunun 7 bin olarak tespit edildiğini ifade etti.

Livorno maçının çok güzel geçmesinin kendilerini sevindirmesine karşın elde edilen hasılatın çok düşük düzeyde kalmasının üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Türk, yaptıkları araştırmalar sonunda stada çok sayıda kaçak giriş olduğunu belirlediklerini vurguladı.

Türk, özellikle kombine kartların bu maçta 2-3 kez kullanıldığını tespit ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:
''Livorno maçında bazı kombine kart sahiplerinin tribünden kombinelerini aşağıda bekleyen arkadaşlarına atarak karşılaşmaya girmelerini sağladıklarını gözlemledik. Kombine kartların bir maçta 2-3 kez kullanımı ve kaçak girişlerle ilgili sert tedbirler alacağız. Sahamızda yapacağımız Belediye Vanspor maçıyla birlikte stadın önüne kuracağımız geçici ofiste kombine kartların kaç kez kullanıldığını tespit ederek kötü niyetli taraftarların 'kartımı makine okumadı' yalanlarını ortaya çıkartacağız. Aynı maçta ikinci kez kullanılmak istenen taraftarın kombinesini iptal edeceğiz.

Maçlarımıza bu tür kötü niyetli taraftar gelmesin. Biz parasını verip zor günler geçiren kulübüne destek olan gerçek taraftarın karşılaşmalarımıza gelmesini istiyoruz.''

BUGÜN NELER OLDU