Tribüne çıktık!

Ülkemizde düzenlenen Avrupa Voleybol Şampiyonası'na galibiyet alamadan veda ettik. Filenin Efeleri, gruptaki son maçında güçlü rakibi Fransa'ya 3-0 ile boyun eğdi

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 07.09.2009 ABONE OL
Filenin Efeleri 26. Avrupa Voleybol Şampiyonası'na galibiyet alamadan veda etti. A Milli Erkek Voleybol Takımı, A Grubu'ndaki son maçında Fransa'ya 3-0 yenildi ve Polonya ile Almanya'nın da arkasında kalarak tribüne çıktı. Baştan sona kadar konuk takımın üstünlüğü ile geçen dünkü mücadelede, ay-yıldızlılar son hareketlerde acemi kaldı ve sonucu kabullendi. Oyuna sonradan giren Selçuk ve sakat olan Emre ile biraz hareketlenen milliler, etkisiz servisler ile dağınık savunmanın kurbanı oldu. Sakat Volkan'ın olmayışı da atak gücümüzü düşürdü.

MANŞETLER DARMADAĞIN
Fransa'nın en iyi manşet alan oyuncusu Antiga'ya (7) sürekli servis atan millilerimizde Ali 12, Emre 9, Sinan 7, Selçuk 6, Ahmet Toçoğlu 6, Ahmet Pezük 2, Can 2, Arslan 1 sayı üretti.
Rakipte en yüksek sayıyı Rouzier (18) aldı. Türkiye 61 serviste 6, Fransa 74 serviste 7 hata yaptı. Bu arada çizgi hakemlerimizin lehimize çok sayıdaki yanlış bayrakları da yüzümüzü kızarttı. Grubumuzda Polonya, Fransa ve Almanya bir üst tura çıkarken, Türkiye şampiyonaya veda etti. B Grubu'nu Rusya, C Grubu'nu Yunanistan ve D Grubu'nu Sırbistan lider tamamladı.

BLOKLARDA ETKİLİYDİK
Türkiye güçlü rakibi Fransa'yı dün 12 kez ( Selçuk 6, Ahmet Toçoğlu 2, Ahmet Pezük 2, Ali 1, Arslan 1) blokla durdurdu. Fransızlar'ın blok sayısı ise yalnız 8 oldu. Ancak etkili bloklar Filenin Efeleri'ne yetmedi ve Almanya ile Polonya'nın ardından Fransa'ya da boyun eğdik.

BUGÜN NELER OLDU