Kayseri'nin zemini müdürü yaktı

Salı 08.09.2009 15:04
Güncelleme: Salı 08.09.2009 15:05
ABONE OL
Türkiye-Estonya milli maçının yapıldığı ve bozuk zemini yüzünden şikayetlere konu olan Kayseri Kadir Has Stadı'nın müdürü Osman Kayaalp, görevinden alındı.

Milli maç sonrası basın toplantısı düzenleyen (A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, misafir olarak kaldıkları Kayserispor tesislerini çok beğendiğini, Kadir Has Stadyumu'nu kendisinin seçtiğini, ancak zeminin çok bozuk olduğunu ifade ederek, ''Stat seçimini ben yaptım. Doğrusu bu konuda suçlu benim. İşi iyi bilmeyenler zemini bu hale getirmiş. Azerbaycan ile yaptığımız maçtaki zemin bile şimdikinden daha iyiydi. Böylesine güzel bir stadyuma bu zemin hiç yakışmadı. Futbolcularım bozuk zeminde top kontrolü yapamadı'' demişti.

Terim ve futbolcuların bu değerlendirmesinden sonra Kadir Has Stadı'nın müdürü Osman Kayaalp, görevinden alındı. Osman Kayaalp'in, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ndeki eski görevine döndüğü öğrenildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kadir Has Stadı'nın zeminine Edirne'de üretilen hazır çimler rulo halinde getirilerek döşenmiş, ancak 7 ay içerisinde yapılan tüm bakım çalışmaları, 2 kez zeminin yeniden değiştirilmesine rağmen çim zemin istenilen standartlara ulaştırılamamıştı.
Görevinden alınan Osman Kayaalp, 6 yıldan beri Kayseri Atatürk Stadı ve Kadir Has Stadı'nda müdür olarak görev yapıyordu.