Bu kavga bitmez

Birleşme çabaları nedeniyle ihtar verilen Ankaragücü ve Ankaraspor kulüpleri, resmi sitelerinden aynı anda yaptıkları açıklamayla federasyona ateş püskürdü

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 09.09.2009 ABONE OL
Ankaragücü ve Ankaraspor kulüpleri ile Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki kavga bitmeyecek gibi görünüyor. İki Başkent ekibinin birleşme kararı almalarıyla başlayan, Futbol Federasyonu'nun '3 gün içinde bağlarınızı koparın' şeklinde ihtar vermesiyle devam eden kavga, dün kulüplerin aynı anda yaptığı açıklamayla daha da alevlendi. Aralarında rekabeti engelleyici bir durumun kesinlikle olmadığını belirten iki kulübün de hemen hemen birbirine benzer açıklamaları kısaca şöyle: "Kamuoyunda oluşan yanlış algı neticesinde gelişen süreç 'birleşme söylentisi'ne dönüşmüştür. TFF de bu algının etkisiyle telafisi olmayan kararlar alma yolundadır. İhtarda bazı kuralların ihlalinden bahsediliyor. Ortada ihlal varsa federasyona yöneltmek istediğimiz sorular;

3 GÜN İÇİNDE SATIŞ OLMAZ
*
Saptanmış olan 'ilişki' nedir? Bu saptama neye dayanarak yapılmıştır?
* İncelenen bilgi ve belgeler nelerdir? Mevcut durumun mevzuata aykırı olduğunu tespit eden karara dayanak raporun dayanağı nedir?
* Söz konusu 'ihlal' nedir, nasıl oluşmuştur? Hangi kararlar ihlale neden olmuştur?
* Genel Kurul'da alınan kararların ya da Ankaraspor'da hisse devrinin 3 gün içerisinde gerçekleştirilmesinin mümkün olduğu mu düşünülmektedir?
Amacımız, FIFA ve UEFA'dan da görüş alınarak, hukuki inceleme ile doğru bilgi ve belgelerle yargılama yapılmasını sağlamaktır.

ÇİFTE CEZA MI VERİLECEK?
İhtarnamede, Federasyon Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlara değinilmiştir. İki kulübün aynı konu ile ilgili olarak Disiplin Kurulu'na sevk edileceği belirtilmiştir. Federasyon Yönetim Kurulu'nun sevk yetkisi olmamakla beraber, eğer mevzu bahis olayda disiplin kurulu yetkili ise yönetim kurulu tarafından verilen kararı içeren ihtarnameyi yok mu saymalıyız? Eğer yönetim kurulu yetkili ise disiplin kuruluna sevk edilme gayemiz nedir? Federasyon aynı sözde ihlal ile ilgili çift yargılama yapıp çift ceza uygulamasına mı gidecektir?"

BUGÜN NELER OLDU