Vatandaş Daum

Türk Milli Takımı'ndan, 'Milli Takımımız' diye söz eden Daum, Dünya Kupası'na gideceğimize inandığını söyledi, öncelikli hedefin Türkiye ligi olduğunun bir kez daha altını çizdi

Çarşamba 09.09.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 09.09.2009
ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, FB TV'de katıldığı programda ilginç açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe'ye geldiğinde kulübü 'uyuyan bir deve benzeten Alman hoca, "Sanki böyle uyuyan bir dev adam gibi, uyuyan bir kişi gibi... Sadece biz onu, bu güçlü kişiyi, bu güçlü kulübü uyandırmak istedik. Hep birlikte bu yeni Fenerbahçe moralini yarattık. Bu modelimiz, çok güçlü bir şey" diye konuştu. Sezon başından bu yana 71 antrenman ve 15 maç yaptıklarını hatırlatan Daum, taktik ve motivasyonla ilgili 20'den fazla toplantı yaptığını anlatıp, "Son 32 günde 10 maç oynadık. 8'ini kazandık, iki maç berabere... Bu sürede sadece 5 gün izin vardı" ifadesini kullandı.

EMRE İLE KONUŞMAK GEREK

Kırmızı kart gören Emre için de Daum, "Emre gibi futbolcuları, her zaman rakipleri provoke ediyor. Bunu Emre ile konuşmak gerekiyor. Emre'ye destek vereceğiz. Umarım ileride bir daha böyle bir şey yaşamayız" dedi. Daha önce de tartışılan öncelikli hedef konusunda ise Daum, "İlk ve en önemli hedef Türkiye'de şampiyonluk. İkinci hedef Avrupa'da gidebildiğimiz kadar gitmek. UEFA Avrupa Ligi'nde iyi bir gruptayız, buradan çıkmalıyız. Ama en önemlisi, Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk" ifadesini kullandı. Türk Milli Takımı'ndan "Milli Takımımız" diye bahseden Daum, A Milli Takım'a Bosna Hersek maçında başarılar dilerken Fatih Terim'e övgüler yağdırdı. "Ben Milli Takımımıza inanıyorum" diyen Daum elinden gelen her şeyi Türkiye için yapmaya hazır olduğunu belirterek, "Milli Takımımıza başarılar diliyorum ve 'Fatih Hoca siz bunu yapacaksınız' diyorum. Terim ne kadar zor maç olsa da her zaman bir çözümünü buluyor. Bosna Hersek güçlü bir takım. Orada her şeyin ortaya konulması gerekiyor, yüreğimizle oynamamız gerekiyor. Euro 2008'e gittiğimiz gibi 2010 Dünya Kupası'na da gideceğimizi umuyorum" değerlendirmesini yaptı.

GALATASARAY DAHA İYİ DURUMDA

Cumartesi günkü Galatasaray-Beşiktaş derbisi için de konuşan Daum, "İki takım da kazanmak için çıkacak. Galatasaray daha iyi bir çıkış yakaladı, sezona daha iyi başladı. Beşiktaş da iyi transfer yaptı. Heyecanlı bir derbi bekliyorum. İki takım da kazanabilir" yorumlarını yaptı.

https://www.sabah.com.tr