Artık işimiz çok zor

Bosna ile aradaki 4 puanlık fark kapanmadı. Türkiye'nin Dünya Kupası'na gitmesi artık mucize. İki maçı kazanıp Bosna'nın Estonya ve İspanya maçında 5 puan kaybını bekleyeceğiz

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 10.09.2009 ABONE OL
Bosna karşısında önce hakemin, sonra da beceriksizliğin kurbanı olan ay-yıldızlı ekibin 2010 Dünya Kupası finallerine gitme şansı artık tam anlamıyla bir mucizeye bağlı... Milli Takım, dün aldığı bir puanla 12 puana çıkarken, Bosna-Hersek; Türkiye maçından 1 puanı alarak 16 puanla istediğine ulaştı. Türkiye ile arasındaki dört puanlık farkı koruyan Bosna-Hersek, Estonya ile deplasmanda, İspanya ile de evinde oynayacak. Bu maçlardan çıkaracağı bir galibiyet Bosna'ya yetecek. Türkiye ise Belçika ile dışarıda ve 14 Ekim'de de Bursa'da Ermenistan ile mücadele edecek. Biz iki maçımızı kazanıp Bosna Hersek'in kaybetmesini bekleyeceğiz. Bosna'nın beş puan kaybetmesi bize tek kelime ile 'ilaç' olacak.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İKİ BERABERLİK DE YETEBİLİR
Bir başka seçenek ise; rakibin iki maçında da berabere kalması, bizim ise aradaki averajı kapatmak için gol yemeden 11 gol atmamız... Averajı bizden iyi olan Bosna Hersek'in grubu ikinci sırada tamamlaması artık çok yakın bir ihtimal... Dün, 2010 hayallerine büyük sekte vuran takımımız Avrupa Şampiyonası'nda Avrupa üçüncüsü olarak çok büyük bir başarı elde etmişti.

BUGÜN NELER OLDU