"Bosna ikinciliği garantiledi''

Perşembe 10.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 10.09.2009 13:46
ABONE OL
İspanyol basını, milli takımlarının 2010 Dünya Kupası'na direk katılacak olmasını kutlarken, Bosna Hersek'in Türkiye ile berabere kalarak grup ikincisi olmayı hemen hemen garantilediğini yazdı.

Marca gazetesi, ''Bosna beraberliği, Dünya Kupası'na doğru yolumuzu açtı'' ifadesini kullanırken, ''Beraberliğe memnun olan ev sahibi takım, Osmanlıların önündeki 4 puanlık avantajını korudu. Bosna, 2 maç kalmasına rağmen gelecek maçta grup ikinciliğini garantileyebilir'' yorumunda bulundu.

AS gazetesi de ''Bosna, Türkiye'yi cezalandıramadı. Tarihinde ilk kez Dünya Kupası'na katılma olasılığı olan Bosna'da futbolcular, sorumluluk hissinden dolayı çok sinirliydiler. Avantaja sahip olsalar da ikincilik için mücadeleye devam edecekler'' ifadelerine yer verdi.

İspanya'nın 5. Grup'ta oynadığı 8 maçı da kazanarak 24 puanla lider olarak Dünya Kupası'na katılmayı garantilemesiyle ilgili ''Şimdi Dünya Kupası'nı kazanmaya'', ''Güney Afrika'daki altına'', ''İspanya şimdiden Dünya Kupası'nda'', ''Dünya Kupası büyük rüyasına doğru'' başlıkları İspanyol basınının manşetlerine çıktı.