Derbi maçı kazanacağımıza inanıyorum

Cuma 11.09.2009 12:19
Güncelleme: Cuma 11.09.2009 14:06
ABONE OL
Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, 8 milyon dolarlık bonservisi nedeniyle eleştirilen Tabata transferine onay verdi.

Tabata'nın ücreti üzerinden konuşmamak gerektiğini kaydeden Karadeniz, ''İcra yönetim kurulundadır. Meseleye ben ekonomik açıdan bakmıyorum. Bize lazım olan bir oyuncu muydu? Alınması şart mıydı, değil miydi? Buna bakalım. Sorduğumuzda 'şart' deniliyor. Ayrıca, alınması için en iyi oyuncu konusunda herkes Tabata konusunda hemfikirdi'' diye konuştu.

Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, Gaziantepspor'un, iyi oynayan bir oyuncuyu, kendisini tatmin etmeyen bir paraya vermeyeceğine dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ligde ilk 5'e girmeye oynayan bir takım olarak as oyuncusunu niye versin? Bugün Bursaspor oyuncusunu niye vermiyor, 'değerini bulursam satarım' diyor. Bu da aynı hesaptır, ticari bir ilişkidir. Transferin bitmesine iki gün kalmış, ne yapılabilir? Tabata iyi mi, kötü mü, evvela onu konuşalım. Bana göre iyi transfer. Geçen sezonun flaş ismi. Dua edelim bu sene iyi oynasın. Bizim takımın bir kişinin iyi oynamasıyla ayağa kalkacak durumu yok, ama iyi oynarsa Beşiktaş'a çok önemli katkılar bulunacağına inanıyorum. Ben iyi bir transfer olarak düşünüyorum.''

"KONGREDE ÇOK ADAY OLMASINA OLUMLU BAKARIM"
''Beşiktaş Kulübü'ne başkan adayı olmak isteyen isimler ne kadar çok olursa, ben divan başkanı olarak buna olumlu bakarım'' diyen Yalçın Karadeniz, ''Böyle olunca, Beşiktaş'ın sahipsiz olmadığı, zor şartlarda bile sahibinin çıktığını düşünüyorum. İkincisi, hiç kimsenin vazgeçilmez olmadığı ortaya çıkar'' ifadelerini kullandı.

Karadeniz, her Beşiktaşlının gönlünde, Beşiktaş başkanlığı gibi, önemli, ulvi ve onurlu bir göreve talip olmak isteğinin bulunacağını kaydederek, şunları söyledi:

''Bu arzuyu gösterenleri takdirle karşılarım. Aday olacak kişilerin programlarını, listelerini, maddi potansiyellerini açıklamalarını bekliyoruz. Ayrıca, 150 milyon dolara yaklaşan borç miktarının nasıl tasfiye edileceğinin programının, aylık 3-3,5 milyon dolara yaklaşan cari giderin nasıl karşılanacağının, transfer politikalarının, teknik heyete bakış açılarının ne olduğunun camiaya iyi anlatılması gerekir. Camiaya bunu iyi anlatanların ipi göğüsleyeceğine inanıyorum. Ben adaylara şimdiden başarılar diliyorum. Var olan adaylarımız resmi açıklamalar yapmamışlardır. Ama spor kamuoyunda aday oldukları söyleniyor, tekzip etmediklerine göre adaydırlar.''

"DERBİ MAÇI KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM"
Galatasaray ile yarın yapacakları derbi maçı kaybetmekten bahsedemeyeceklerini, ayrıca derbi maçların favorisi belli olmayacağını dile getiren Yalçın Karadeniz, Galatasaray maçını kazanacaklarına inandığını söyledi.

Karadeniz, Galatasaray'ın sezona iyi başladığını ve iyi transferler yaptığını hatırlatarak, ''Onlar da iyi başlangıçlarını devam ettirmek isteyecektir. Ama bizim puanlarımızın eksik olması, bu maçı kazanamayacağız anlamına gelmez'' dedi.

Teknik heyetle derbi maç için görüşme yaptıklarını anlatan Karadeniz, ''Bu görüşmelerde son derece ciddi olduklarını, iyi çalışma yaptıklarını, takımın motivasyonunun yerinde olduğunu gördük. Bu maçı alacaklarına inanıyorlar'' diye konuştu.

Yalçın Karadeniz, iki ezeli rakibin maçının fair-play çerçevesinde geçmesi dileğinde bulunarak, iyi oynayanın kazanması temennisinde bulundu.

"BEŞİKTAŞ DA ŞAMPİYONLUK YARIŞINDADIR"
''Üç Büyükler'' için şampiyonluk dışında bir şeyin düşünülemeyeceğini vurgulayan Karadeniz, ''Biz de şampiyonluk yarışındayız. Daha köprünün altından çok sular geçer'' ifadelerini kullandı.

Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, 3-4 puan farkın 3 puanlı sistemli yarışmada çok fazla önemli olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu puan farkları önemlidir, ama her şeyin bittiği anlamında değildir. Bugün hiç puan kaybetmemiş liderlikte oturan bir takım 'Biz şampiyon olduk' diyebilir mi? Diyemez. O zaman da bizim de şampiyon olamayacağımız iddiasında kimse bulunamaz. Biz de bu iddiadayız. Seyircilerimizin sabırlı olması, takımlarını iyi desteklemesi lazım. Zaten vefakar seyircimiz bunu yapıyor. Hele hele sahanın kapatılmasına yönelik, fair-play dışında tezahüratlar yapılmamasını rica ediyorum. Neticeyi de alacağımıza inanıyorum.''