Bir, iki,üç yetmez...

Polonya'da ilk turu 3'te 3 ile geçen 12 Dev Adam için ikinci turda alınacak bir galibiyet bile çeyrek final kapısını açabilir. '4' için ilk rakibimiz İspanya. Son Dünya Şampiyonu ile maçımız saat 16.45't

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 12.09.2009 ABONE OL
36.Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda12 Dev Adam için bugün ikinci perdre açılıyor. Wroclaw'daki ilk tur grup maçlarını lider olarak tamlayan, 12 Dev Adam, bugün Lodz'da başlayacak, ikinci tur grup maçlarına İspanya maçı ile giriyor. Bu kritik mücadele 16.45'te başlayacak ve NTV'den canlı olarak yayınlanacak. D Grubu'nda 3'te 3 yaparak ikinci tura yükselen ve rakiplerine göre +1 galibiyet avantajına sahip olan 12 Dev Adam için bugünkü alınacak bir galibiyet çeyrek finalin kapısını açmaya yetecek. Ancak yenilgi de dünyanın sonu değil çünkü diğer maçların sonuçlarına göre de avantajımızı koruyabileceğiz Maç öncesi milli takımda moraller yerinde. Tek sıkıntı Ömer Onan'ın hastalığının nüksetmesi. Önceki gün yapılan idmandan sonra ateşi yükselen ve tedavisine hemen başlanan tecrübeli basketbolcunun durumu maç saatinde belli olacak. Ömer bu maçta mutlaka oynamak istediğini söylerken, son kararı teknik heyet verecek.

ERDENAY TEMKİNLİ KONUŞTU
A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay ise, bugünkü maçın öneminin büyük olduğunu belirterek, "Rakibimizin gücünü tartışmaya gerek yok. Son Dünya şampiyonu, Avrupa Şampiyonası ve olimpiyat finalisti. Fakat biz de çok iyi durumdayız. Üç maçımızı da kazanarak buraya geldik. Bu avantajımızı kullanmak ve bu grubu da lider bitirmek istiyoruz. İspanya maçını kazanabilirsek, şampiyonada hedefimiz en yukarıya doğru çıkar. İspanya ilk turda beklendiği gibi değildi belki ama şu anda toparlamış durumdalar, sakatları iyileşti. Tam kadro çıkacaklar. Bence İspanya hala bu turnuvanın en büyük favorisi'' diye konuştu. Grubumuzda bugün 19.15'te Sırbistan-Polonya ve 22.00'de de Litvanya-Slovenya maçları var.

BUGÜN NELER OLDU