Savaş çıkar

Güney Afrika Spor Bakanı Makhenkesi Stofile, atletleri Caster Semenya'nın cinsiyetinin sorgulanması ve yarıştırılmaması durumunda "Üçüncü Dünya Savaşı'nı çıkartırız" dedi

Pazar 13.09.2009
Son Güncelleme: Pazar 13.09.2009
ABONE OL
Berlin'de geçen ay yapılan Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 800 metre bayanlarda şampiyon olan ve ardından cinsiyeti tartışma konusu yapılan Caster Semenya'ya ülkesi Güney Afrika'dan destek geldi. Spor Bakanı Makhenkesi Stofile, son günlerde Avustralya ve İngiliz basını tarafından yapılan testlerde çift cinsiyetli çıktığı iddia edilen Semenya için gerekirse 3. Dünya Savaşı'nı başlatacaklarını söyledi. Stofile, "Dünya Atletizm Federasyonları Birliği onu cezalandırırsa 3. Dünya Savaşı'nı çıkartırız. O çift cinsiyetli değil, bir bayan. Biz devlet olarak da tüm vatandaşlarımızla onun arkasındayız. O bizim kahramanımız" dedi.

MANDELA'DAN DESTEK
Güney Afrika'nın efsanevi lideri Nelson Mandela'nın eski eşi Winnie Mandela da, "Masum bir çocuk suçu olmamasına rağmen kurban ediliyor. Biyolojik bir sorun varsa onu nasıl suçlayabilirsiniz ki? Ona böyle davranıldığına inanamıyorum" diye konuştu.