Şampiyonlar Ligi'nde perde açılıyor

Futbolda Avrupa'nın kulüpler bazında bir numaralı organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, 2009-2010 sezonu yarın ve çarşamba günü gruplarda yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

(B) Grubu'nda İngiltere'nin Manchester United, Rusya'nın CSKA Moskova ve Almanya'nın Wolfsburg takımlarıyla eşleşen Beşiktaş, ilk maçını yarın İstanbul'da Manchester United takımıyla yapacak.
Dörderli 8 ayrı grupta toplam 32 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek ligde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar 2. tura yükselecek. Grup üçüncüleri yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek, son sıradaki takımlar ise bu sezon için Avrupa defterini kapatacak.

''Devler Ligi''nde bu sezonun final karşılaşması İspanya'nın başkenti Madrid'deki Santiago Bernabeu Stadı'nda, 22 Mayıs 2010'da oynanacak.

GRUPLAR

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda yer alan takımlar şöyle:

(A) Grubu: Bayern Münih (Almanya), Juventus (İtalya), Bordeaux (Fransa), Maccabi Hayfa (İsrail)

(B) Grubu: Manchester United (İngiltere), CSKA Moskova (Rusya), Beşiktaş (Türkiye), Wolfsburg (Almanya)

(C) Grubu: Milan (İtalya), Real Madrid (İspanya), Olympique Marsilya (Fransa), Zürih (İsviçre)

(D) Grubu: Chelsea (İngiltere), Porto (Portekiz), Atletico Madrid (İspanya), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)

(E) Grubu: Liverpool (İngiltere), Olympique Lyon (Fransa), Fiorentina (İtalya), Debreceni (Macaristan)

(F) Grubu: Barcelona (İspanya), Inter (İtalya), Dinamo Kiev (Ukrayna), Rubin Kazan (Rusya)

(G) Grubu: Sevilla (İspanya), Glasgow Rangers (İskoçya), Stuttgart (Almanya), Unirea (Romanya)

(H) Grubu: Arsenal (İngiltere), AZ Alkmaar (Hollanda), Olympiakos (Yunanistan), Standard Liege (Belçika)

İLK HAFTA MAÇLARI

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda ilk hafta maçlarının programı şöyle:

Yarın
-----
(A) Grubu:
Juventus (İtalya) - Bordeaux (Fransa)
Maccabi Hayfa (İsrail) - Bayern Münih (Almanya)

(B) Grubu
Wolfsburg (Almanya) - CSKA Moskova (Rusya)
Beşiktaş (Türkiye) - Manchester United (İngiltere)

(C) Grubu:
Zürih (İsviçre) - Real Madrid (İspanya)
Olympique Marsilya (Fransa) - Milan (İtalya)

(D) Grubu:
Chelsea (İngiltere) - Porto (Portekiz)
Atletico Madrid (İspanya) - APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)

16 Eylül Çarşamba
-----------------
(E) Grubu:
Liverpool (İngiltere) - Debreceni (Macaristan)
Olympique Lyon (Fransa) - Fiorentina (İtalya)

(F) Grubu:
Inter (İtalya) - Barcelona (İspanya)
Dinamo Kiev (Ukrayna) - Rubin Kazan (Rusya)

(G) Grubu:
Stuttgart (Almanya) - Glasgow Rangers (İskoçya)
Sevilla (İspanya) - Unirea (Romanya)

(H) Grubu:
Olympiakos (Yunanistan) - AZ Alkmaar (Hollanda)
Standard Liege (Belçika) - Arsenal (İngiltere)
BİZE ULAŞIN