Tango Egemenliği

Ligde üç haftadır kazanamayan Trabzonspor, İstanbul Belediye'yi deplasmanda Arjantinli Colman'ın 3 asisti, Egemen'in hat-trick'iyle çökertti; Umut (2) ve Gökhan Ünal'ın golleriyle de farka koşup hayata döndü

Pazartesi 14.09.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 14.09.2009
ABONE OL
Dört haftada 8 puan kaybedip yatağa düşen, Yattara, Bodrum turu atarken; Tjikuzu için arama emri çıkartan Trabzonspor'a kan nakli gerekliydi İstanbul'da. "Ne grubu?" derseniz; ben "Özgüven grubu RH pozitif" derim. Hastabakıcı Colman, erken buldu damarı. Avni Aker Hastanesi'nde derdine deva bulamayan bordomavililer, İstanbul'da daha ilk 20'de ayağa kalktılar. 8'de Colman'ın kornerine Egemen vurdu kafayı: 0-1. Premier Lig havası geldi maça. Trabzonspor'un bir penaltısı güme gitti o ara. Keyifli gününde olan Tangocu 19'da yine çıktı sahneye. İlk golü göremeyenler için ikincisi tekrar oldu. Yine Egemen'in kafası: 0-2. Kan s ı - cak akıyordu artık. Özgüvenini bulan Trabzonspor rakibin şah damarına bastı ve nefesini kesti. Avcı'nın ortada geveleyen takımından dönen ribaund'ları toplayıp, 2. bölgede hakimiyeti ele geçirdiler. Colman, 27'de uzun oynadı Gökhan'a. Kepenkleri erken indiren Oğuzhan dükkanı da erken terketti. Boş kaleye bu sezon ilk golünü attı Gökhan Ünal. Umut ondan aşağı kalır mı? 50 metrelik çapraz pasa nefis bir gol koşusu yaptı ve 29'da skoru dörtledi. Ne olduğunu anlamakta zorluk çeken Abdullah Avcı ve yardımcısı Arif Erdem de bizler gibi seyrediyordu oyunu. İbrahim Akın'ın bir var bir yok futbolu, Gökhan'ın "Kaba" santrforluğu... 43'de Serhat ile golü buldular. Gün, Egemen'in günüydü. 47'de korner Colman'dan. Umut indirdi, kaptan topukla havalandırdı fileleri: 1-5. İkinci yarının bir anlamı yoktu artık. Perdeyi +93'te Umut kapadı. Olimpiyat'a hasta gelen Trabzonspor, turp gibi ayrıldı İstanbul'dan. Abdullah Avcı'nın ise kornerden üç gol yiyen takımına hazır av yasağı bitmişken, bol bol balık yedirmesi lazım. Çünkü bildiklerini unutmuşlar!

Umut&Gökhan A.Ş. işbaşında
LİGİN ilk 4 haftasında sadece 4 gol atabilen Trabzonspor'un eleştiri yağmurunu tutulan forveti, Olimpiyat'ta sınıfı geçti. 360 dakikalık gol orucunu İstanbul BŞB karşısında bozan Gökhan Ünal ve Umut Bulut farklı galibiyette pay sahibi oldular. Umut rakip fileleri 2 kez havalandırırken, Gökhan da bir gol attı bir asist yaptı.

https://www.sabah.com.tr