Daum kendinden emin

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 15.09.2009 22:44 ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Turkcell Süper Lig'de yaptıkları iyi başlangıçı, UEFA Avrupa Ligi'nde de yapacaklarını söyledi.

Christoph Daum, FB TV'de ''Daum İle Teknik Analiz'' programında yaptığı açıklamamda, Turkcell Süper Lig maçlarının normal gün, Avrupa Ligi maçlarının ise kendileri için bayram gibi olduğunu belirterek, ''Turkcell Süper Lig'de yaptığımız iyi başlangıc gibi Avrupa Ligi'nde de iyi bir başlangıç yapacağız'' dedi.

UEFA Avrupa Ligi'nde 17 Eylül Perşembe günü İstanbul'da karşılaşacakları Hollanda'nın FC Twente takımını defalarca izlettirdiklerini kaydeden Alman teknik adam, ''Rakibimiz hakkında iyi bir bilgiye sahibiz. Güçlü bir rakip Twente. Baskı ve pres yapıp Twente'yi hata yapmaya zorlamak istiyoruz. Ancak kontraatak için de önlem almak gerekiyor'' diye konuştu.

Futbolcularından bireysel düşünmemelerini isteyen Daum, şöyle devam etti:

''Daha iyi pozisyon almış oyuncumuzu görmek gerekir. Bu Bursa'da pek istediğimiz gibi olmadı. Her zaman herkesin takımı düşünmesini istiyorum. Futbolcularımdan bireysel hareket etmelerini istemiyorum. Çünkü her zaman takım kazanır. Amacımız, varolan bireysel kaliteden takım kalitesi oluşturmak.''

Daum, Emre'nin maçta oynayabilecek olmasının güzel bir durum olduğunu, elinden ameliyat olan Önder'in FC Twente maçında oynayamayacağını, Roberto Carlos'un durumuna ise bakacaklarını kaydetti.

''BAŞARILI OLMAK İÇİN DİSİPLİN ÇOK ÖNEMLİDİR''

Daum, Bursaspor maçında 6 oyuncunun sarı kart görmesiyle ilgili bir soru üzerine, oyuncularıyla bu konuda konuşacağını bildirdi.

Maçta kimi oyuncuların sarı kartlarının doğru olduğunu düşünmediğini belirten Alman teknik adam, ''Oyuncularımıza 'O anda kabul edin, maça konsantre olun. Bu karar değişmez' diyoruz. Hiçbir hakemin itirazdan sonra kartını geri aldığını görmedim. Aslında kimi haksız yerde alınan sarı kartı da kabul etmek gerekir. Daha sonra televizyonda gördüğümüz zaman belki de haklı olduğunu görüyoruz. Tüm oyuncularımızla konuşacağız, daha disiplinli olmak gerekiyor. Başarılı olmak için disiplin çok önemlidir'' diye konuştu.

Daum, Kadir Gecesi ile ilgili bir soru üzerine, ''Herkesin sağlıklı, mutlu, barış dolu bir dünyada yaşamasını diliyorum. Kadir Gecesi herkesin dileklerinin kabul olmasını diliyorum. Kadir Geceniz kutlu olsun'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU