Gözler "Sultanlar"a çevrildi

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 15.09.2009 10:39 ABONE OL
(A) Milli Erkek Voleybol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde grup maçlarında elenerek yarattığı hayal kırıklığının ardından gözler (A) Milli Bayan Takımı'na çevrildi.

İzmir ve İstanbul'un ev sahipliği yaptığı finallerde, saha avantajını 1 maçta bile lehine çeviremeden (A) Grubu'ndaki 3 maçından da yenilgiyle ayrılan (A) Milli Erkek Takımı'ndan sonra şimdi de (A) Milli Bayan Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda ter dökecek.

25 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında Polonya'nın Lodz, Wroclaw, Bydgoszcz ve Katowice kentlerinde yapılacak olan finallerde (A) Milli Bayan Takımı, Wroclaw kentindeki (B) Grubu maçlarında mücadele edecek.

(A) Milli Takım, (B) Grubu'nda İtalya, Almanya ve Fransa gibi 3 güçlü rakiple gruptan çıkmak için çaba gösterecek. Grup maçlarında ilk 3 takım arasına giren ekipler, play-off grubuna yükselecek.

DÜŞÜŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Şampiyona tarihindeki en önemli başarısını 2003 yılında Türkiye'nin ev sahipliğinde elde eden (A) Milli Bayan Takımı, o yıl final maçında Polonya'ya 3-0 yenilerek gümüş madalya almıştı.

Daha sonra 2005 yılında Hırvatistan'da 6. ve 2007'de Belçika'da 10. sıraya gerileyen (A) Milliler için Polonya'da düşüşün devap edip etmeyeceği merakla bekleniyor.

Avrupa Bayanlar Şampiyonası tarihinde Türkiye, 1963'de 10., 1967 ve 1981'de 12., 1989'da 11. ve 1995'de ise yine 12. sırada yer almıştı.

TAKIM KADROSU VE GRUP MAÇLARI

İtalyan antrenör Alessandro Chiappini yönetimindeki (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın kadrosu ve (B) Grubu'ndaki maç programı şöyle:

Sinem Mavili (takım menajeri), Alessandro Chiappini (antrenör), Nicola Negro (yardımcı antrenör), Alper Hamurcu (istatistik antrenörü), Cem Ergenç (doktor), Alessandro Fazio (fizyoterapist), Pelin Çelik, Özge Kırdar, İpek Soroğlu, Bahar Toksoy, Ayşe Gökçen Denkel, Deniz Hakyemez, Seray Altay, Gözde Kırdar, Elif Onur, Meryem Boz, Nihan Yeldan, Gizem Güreşen.

GRUP MAÇLARI
25 Eylül Cuma 14:00 Türkiye-Fransa
26 Eylül Cumartesi 14:00 İtalya-Türkiye
27 Eylül Pazar 16:30 Almanya-Türkiye

BUGÜN NELER OLDU