BBC'den Beşiktaş taraftarına övgü

Çarşamba 16.09.2009 15:00
Güncelleme: Çarşamba 16.09.2009 15:01
ABONE OL
BBC kanalı, dün gece Şampiyonlar Ligi'nin ilk maçında Manchester United ile Beşiktaş arasında İnönü Stadı'ndaki maçın analizinde, Beşiktaş taraftarlarını övdü.

Beşiktaş'ın grupta şansının az olduğuna dikkat çeken BBC, Manchester United takımının zaten kendilerini fanatik taraftalarların beklediğini bildiklerini ve statda tribünlerden sahaya doğru sürekli hiç dinmeyen tezahüratların kendilerini şaşırtmadığı yorumunu yaptı.

Beşiktaş'ın geçtiğmiz haftalarda Galatasaray'a 3-0 kaybettiğini hatırlatan BBC, "Bu yüzden bu maç Beşiktaş için bir test niteliği taşıyordu." dedi. BBC'nin analizinde, Manchester United'ın daha çok bilinen klasik oyunuyla uzak toplar ve uzaktan şutlarla gol aradığını, Beşiktaş'ın tek korkulu pozisyonunun ise Serdar Özkan'la geldiğine dikkat çekti. Haberde ayrıca gol pozisyonunda kaleci Hakan Arıkan'ın Nani'nin sert şutunu kurtardıktan sonra yapacağı pek birşey kalmadığı belirtildi. BBC, Beşiktaş'ın son üç maçında gol bulamayan bir takım olduğun ve takımda güven eksikliğinin görüldüğü yorumunda bulundu