Bitiklere ıslık!

Fenerbahçe tribünleri dün gece sahada yokları oynayan Güiza ve Kazım'a tepki gösterdi. 80. dakikaya kadar sahada kalan iki futbolcu da yoğun bir şekilde ıslıklanıp, protesto edildi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 18.09.2009 ABONE OL
UEFA Avrupa Ligi'ne Twente yenilgisiyle başlayan Fenerbahçe'de fatura Güiza ve Kazım'a kesildi. Sezona iyi başlamasına rağmen her geçen maç kötüye giden Güiza, Twente karşısında yokları oynadı. Kendisine atılan topları alamayan, ikili mücadeleleri sürekli kaybeden ve sadece müsait bir pozisyonda topu dağlara taşlara vuran Güiza, Twente'nin 2-1 öne geçtiği 80'inci dakikada yerini Semih'e bırakana kadar, taraftarların da hedefi haline geldi. İkinci yarının ilerleyen dakikalarında ayağına gelen her topta protesto edilen Güiza, çıkarken de yoğun bir şekilde ıslıklandı. Tribünlerin bir diğer tepkisi de Kazım üzerinde yoğunlaştı. Topları ezen, sürekli etrafında dönüp rakibe zaman kazandıran ve kaptırdığı toplarda da umursamaz tavırları ile dikkat çeken Kazım da Güiza ile birlikte oyundan alınırken, tepkilerden nasibini aldı. Rakip kaleye 1'i isabetli 3 şut çeken ve 17 top kaybeden Kazım da, Güiza gibi Twente'yi öne geçiren golün ardından yerini Deivid'e bırakırken, yuhalandı. Bazı taraftarlar da iki futbolcuya 'Sahtekar' diye bağırdılar.

"TELAFİ EDECEĞİZ"
Maç sonunda konuşan Kazım, "Galibiyetle başlamak isterdik. Çok üzgünüz. Kalan 5 maçta bunu telafi edeceğiz. Yenilgiyi sadece konsantrasyon eksikliğine bağlayamayız. Biz pozisyonları harcarken, ucuz goller yedik ancak diğer maçın berabere bitmesi de bizim için avantaj oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU