Eto'o, Barcelona'dan 3 milyon avro istiyor

İspanya'nın FC Barcelona Kulübü'nden, İtalya'nın İnter Kulübü'ne transfer olan Kamerunlu futbolcu Samuel Eto'o, bu transferden dolayı Katalan kulübünden 3 milyon Avro istedi.

Salı 22.09.2009 14:38
ABONE OL
Barcelona kulübü, bu yaz İnter'den Zlatan İbrahimoviç'i alırken, ödediği yaklaşık 45 milyon Avro'nun yanı sıra Eto'o'yu da İtalyan kulübüne vermişti. Eto'o'nun transfer bonservisinin 20 milyon Avro olarak hesaplandığı belirtilirken, Kamerunlu futbolcu, İspanya Futbolcular Derneği'nin yönetmenliğinde olan bir kural gereği, bu tutarın yüzde 15'inin (yaklaşık 3 milyon Avro) Barcelona kulübü tarafından kendisine ödenmesini talep etti.

Barcelona ise transferi yapan kulübün İnter olmasından ve söz konusu kuralın sadece İspanyol kulüpleri arasında geçerli olmasından dolayı, şimdilik Eto'o'nun istediği parayı ödemeyeceğini açıkladı. İspanyol basını, Eto'o'nun hakkını aramak için Barcelona kulübünü dava edeceğini iddia ediyor.

Bu arada, İspanya'da benzer bir olay 2008 şubat ayında yaşanırken, Deportivolu Albert Luque, İngiltere'nin Newcastle United kulübüne transfer olduktan sonra, Eto'o olayına benzer bir şekilde, Deportivo'dan bonservis bedelinin yüzde 15'i oranında para istemişti. Mahkeme Luque'yi haklı bulup, Deportivo'nun bu futbolcuya 2.1 milyon Avro ödemesi kararını vermişti.