"Takım olarak hedeflerimiz var"

Gençlerbirliği'nin Brezilyalı golcüsü Carlos Eduardo De Souza Floresta (Kahe), takımın hedeflerini, kendi hedeflerinin üstünde gördüğünü söyledi.

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 22.09.2009 11:52 ABONE OL
Beşiktaş maçında sergilediği performansla futbol otoritelerinin beğenisini kazanan Kahe, performansının sadece Beşiktaş maçıyla sınırlı olmayacağını belirterek, Gençlerbirliği'ne geldiği ilk sezon yaşadığı sakatlık ve şanssızlıklardan yakındı. Kahe, sözlerini şöyle sürdürdü.

''Almanya'dan bu takıma geldiğim zaman sakatlığım vardı ve burada tedavi oldum. Takım sezona hazırlık dönemini geçirirken, ben bu döneme katılamadım. Daha sonra takımla birlikte çalışmalara başladım, ancak bir sakatlık daha yaşadım ve bir süre daha takımdan ayrı kaldım. Bu sezon hazırlık döneminde sakatlık ve şanssızlık yaşamadım ve çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdim. Bugüne kadar böyle bir hazırlık dönemi geçirmemiştim. Hocamızın da bize öz güvenimizi kazandırması sonucu, daha yüksek bir performansla sezona başladık.''

TAKIM RUHU GERİ GELDİ

Kırmızı-siyahlı ekibin forvet oyuncusu Kahe, geçen sezon dışardan bakıldığı zaman takımın hiç güven vermediğini ifade ederek, ''Ancak bu sezon takım arkadaşlarım görev ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getiriyor. Böylece takım ruhu geri geldi. Takım olduğumuzu görüyoruz. Dışardan bakıldığı zaman artık biz bir takımız ve bu çerçevede hedeflerimiz var. Takımda sadece benim iyi oynamam yeterli değil. Bu takımda herkes görevini yaptığı için performansımız takım olarak çok iyi. Oynadığımız 3 lig maçında da izleyenlere çok iyi futbol izlettik. Şimdilik tek eksiğimiz gol, bu problemi de en kısa sürede çözeceğiz'' diye konuştu.

ÖNCELİKLİ HEDEF GENÇLERBİRLİĞİ'NİN BAŞARISI

Kahe, kendisinin de hedefleri olduğunu, ancak öncelikle Gençlerbirliği forması altında iyi futbol oynamayı istediğini vurgulayarak, ''Hedefim önce Gençlerbirliği'nde iyi oynamak. Şu anda sadece buna yoğunlaşıyorum. Daha sonra kendi hedeflerime odaklanacağım. Önce Kaheyi ispatlayıp göstermek istiyorum. Yani, Kahe'yi, Kahe olarak gördükten sonra kendi hedeflerime giderim'' dedi.

ASİST KRALI GOLCÜ

Kahe, gol atamadığını, ancak arkadaşlarına gol pozisyonu yarattığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
''Takımda benim gol atmam çok önemli değil, takımın kazanması önemli. Şans gelir gol yollarımda kendime güvenim gelirse o zaman daha fazla gol atarım. Ancak hocamın bana verdiği görevi en iyi şekilde yerine getirdim. Tabii ki her zaman arkadaşlarıma asist yapacak değilim, gol pozisyonlarına gireceğim ve daha fazla gol atacağım.''

BUGÜN NELER OLDU