Revizyon sinyali

Tanjevic, Polonya dönüşü mazeretlerini sıralarken, "Kerem Gönlüm olsaydı final oynardık" dedi; kadroda 2-3 hatta 4 oyuncunun değişebileceğini söyledi

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 22.09.2009 ABONE OL
Avrupa Basketbol Şampiyonası'nı 8. sırada tamamlayan A Milli Takım'da, başantrenör Bogdan Tanjevic, çeyrek finalde Yunanistan maçını kaybetmelerinin, kendilerini psikolojik olarak çok etkilediğini söyledi. Tanjevic, grup maçlarındaki yüksek temponun, daha sonra kendilerine yorgunluk olarak döndüğünü belirtti. Hakem kararlarındaki standartsızlıktan da şikayet eden Sırp teknik adam, Yunanistan maçında, belki bir mola fazla kullanması gerektiğini düşündüğünü dile getirerek, "O noktada maçı kazanabileceğimiz ortaya çıktı. Belki de bir mola fazla almalıydım. O bölüm, bizim için bütün bu turnuvanın kırılma noktasıdır'' ifadelerini kullandı.

KEREM GÖNLÜM OLSAYDI
Tanjevic, yasaklı madde kullandığı tespit edildiği için takımdan ayrı kalan Kerem Gönlüm'ü çok aradıklarını da belirterek, "O olsaydı 8'de 8 yapıp finale kadar gelebilirdik. Hem hücumda, hem savunmada açıkları kapatabilen biri. Hepsi bir yana, sadece Ersan'ı biraz daha fazla dinlendirebilseydik, Yunanistan karşısında daha etkili bir oyun sergileyebilirdi. Hayal ettiğim takım keşke elimizde olsaydı" yorumunu yaptı.

REVİZYON OLACAKTIR
Tanjevic, milli takımın çok iyi oyunculardan oluştuğunu aktarırken, ancak bunun başka oyuncuların kadroda yer alamayacağı anlamına gelmediğini vurgulayarak, "Milli Takımın kapısı herkese açık. Muhakkak değişiklikler olabilir. Belki 2-3 hatta 4 oyuncu değiştirebilirim. Şu anda takımda oynayan genç oyuncuların da seviyelerini yükseltmeleri gerekiyor'' ifadesini kullandı.