"G.Saray'ın önünde olmalıyız"

Çarşamba 23.09.2009 14:12
Güncelleme: Çarşamba 23.09.2009 14:54
ABONE OL
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni, UEFA Avrupa Ligi, Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Lig'de hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Can Bartu Tesisleri'nde antrenmandan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cristian, ''Fenerbahçe için önemli olan lig mi, Avrupa Ligi mi?'' şeklindeki soru üzerine, Fenerbahçe'nin katıldığı her kulvarda mutlaka şampiyon olmak isteyeceğini vurgulayarak, ''O yüzden 'Bu olsa daha iyi, bunu arka plana atabiliriz' diye kesinlikle bir düşünce yok. Katıldığımız her turnuvada hedefimiz şampiyonluktur. UEFA Avrupa Ligi, Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası'nda şampiyon olmak istiyoruz'' dedi.

Brezilyalı futbolcu, takımın kazanmasına rağmen eleştirilmesiyle ilgili soru üzerine ise eleştirilere saygı duyduklarını, ancak kazanmalarının önemli olduğunu söyledi. Takım oturduktan sonra taraftarlarının istediği güzel oyunun geleceğini ifade eden Cristian, ''Eleştirilere saygı duyuyoruz, fakat saha içinde bizim yaptıklarımız önemli. Belki en iyi oynayan ekip değiliz, fakat maçları kazanabiliyoruz. Zamanla takımımız daha göze hoş gelen bir futbol oynayacaktır'' diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından iki günlük izinde dinlendiklerini ve aileleriyle zaman geçirdiklerini kaydeden Cristian, hafta sonunda yapacakları Antalyaspor maçından 3 puanla ayrılacaklarına inandığını söyledi.

İKİLİ AVERAJDA GALATASARAY'IN ÖNÜNDE OLMALIYIZ

Brezilyalı futbolcu, ilk haftalardan itibaren lig yarışının bu sene çok zorlu geçeceğinin görüldüğünü, şu anda ligde en güçlü ekiplerin Fenerbahçe ve Galatasaray olduğunu ifade etti.

Cristian, maç maç düşünmeleri gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

''Çünkü lig yarışında rakibimiz sadece Galatasaray değil. Bütün ekiplere karşı aynı havayla oynamamız gerekiyor ki sezon sonunda mutlu sona ulaşalım. Elbette ki şampiyonluk yarışındaki ekiplere karşı -şu anda o Galatasaray gibi gözüküyor- özellikle ikili averajda önde olmamız gerekiyor. Lig bu sene bayağı çekişmeli geçecek, sonunda biz ipi göğüslemek istiyoruz.''

Türkiye'ye kısa sürede uyum sağladığını, eşinin de İstanbul'a çabuk adapte olduğunu anlatan Cristian, takımda çok fazla Brezilyalı olduğu için kendisini 40 yıldır Fenerbahçe'de oynuyormuş gibi hissettiğini kaydetti.

TAKIMIN KAZANMASI ÖNEMLİDİR

Cristian, sahada ön planda olan biri olmadığını, kendisi için takımın kazanmasının önemli olduğunu söyledi.

''Özel hayatımdaki ben ile sahadaki ben çok fazla benzerlik gösteriyor'' diyen Brezilyalı futbolcu, ''Kendimi ön plana çıkarmayı isteyen biri değilim. Hedeflerim önemlidir. Hayatımda ailem ve benim mutluluğum önemlidir, onun için elimden geleni yaparım. Saha içinde de benim için takımımın kazanacağı maçlar önemlidir. Benim ön plana çıkmam önemli değil, önemli olan orada görevimizi yapmamız'' diye konuştu.
Cristian, Beşiktaşlı Tabata ile ilgili bir soru üzerine de ''Tabata'yı Brezilya'dan tanıyorum. Şu anda yeni takımı iyi bir dönemden geçmiyor, eleştiri olacaktır. Şöyle bir gerçek var ki Tabata çok kaliteli bir oyuncu. Beşiktaş'a da faydalı olacaktır'' dedi.