Sabah yazıyorsa haber doğrudur

SABAH yazdı, TFF yalanladı. Araştırdık, belgeledik. Dün Murat Şahin'in hakemliği bırakmasıyla, haberimizin ikinci cephesi de resmen doğrulandı

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 24.09.2009 ABONE OL
Hakem camiasında dün ilginç bir gelişme yaşandı. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde sivil memur olarak çalışan 'Üst Klasman Yardımcı Hakemi' Murat Şahin'e, Genel Kurmay Başkanlığı'nın kararı gereğince, "TSK'da görevliyken hakemlik yapamayacağı" bildirildi. Hakemlik ya da TSK kariyerinin devam etmesi arasında tercih yapması gereken Şahin, hakemliği bıraktığını açıkladı. SABAH'ın 4 Eylül 2009'da kamuoyuna sunduğu "Çifte standart" başlıklı haberde, askerlikten çeşitli gerekçelerle muaf tutulan veya askeri personel olan hakemlere MHK tarafından farklı uygulamalar yapıldığı yazılmış ancak TFF, internet sitesinde bunu yalanlamıştı. SABAH, milli maçların ardından "İşte gerçekler" başlıklı haberinde Serdar Akçer ile Murat Şahin'in TFF'nin iddia ettiği sürelerde askerde olmadıklarını belgeledi. Şahin'in "Askeri personel olduğum için" gerekçesiyle hakemliği bırakmasıyla SABAH'ın ilk haberinin, ikinci cephesi de belgesiyle doğrulanmış oldu.

DİĞER MEMURLAR NE OLACAK?
Şahin' in de hakemlik hayatı, Cemal Gemici gibi sona erdi. Halen askeriyede çalışan İl Hakemleri Uğur Temel, Basri Divan, klasman hakemi Hüseyin Altıntaş ve İl Gözlemcisi Mehmet Okkalı'nın durumlarının ne olacağı ise merakla bekleniyor.

GERÇEKLERİ ANLATTIK
11 Eylül 2009 tarihli SABAH Gazetesi ve 'İşte Gerçekler' başlıklı haberimiz... Haberimizde, 'TSK Personel Kanunu ve İç Hizmet Kanunu'nda sivil memurların askeri personel sayılması' da yazıyor. Yani bu, Futbol Federasyonu'nun savunduğunun aksine bir durum... Ayrıca hakem Murat Şahin, TFF'nin, "Askerde" dediği tarihlerde 3 ayrı işe girip çıkıyor, Serdar Akçer ise yine TFF'ye göre askerde olduğu tarihlerde beş maçta görev alıyor.


BUGÜN NELER OLDU