Eski şampiyonun özlemi

Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu eski güreşçi Yerlikaya, "İçim buruk. 2011'de İstanbul'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda güreşip ülkemde şampiyonluk yaşamak isterdim" dedi

Perşembe 25.09.2009
Güncelleme: Perşembe 24.09.2009
ABONE OL
Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu eski güreşçi, Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nın İstanbul'da yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Bu şampiyonada ben de güreşmek ve kendi ülkemde dünya şampiyonluğu sevincini yaşamak isterdim" dedi. Kariyerinde 2 olimpiyat, 3 dünya, 8 de Avrupa şampiyonluğu bulunan Yerlikaya, "Ne acıdır ki, bir kez bile kendi ülkemde dünya şampiyonluğu yaşayamadım. Çünkü Türkiye bugüne kadar grekoromen stilde hiç dünya şampiyonası düzenlemedi" diye konuştu.

'MİNDERDE OLMAK İSTERDİM'
2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nın İstanbul'a verildiğini öğrendiğinde hem çok çok büyük bir mutluluk yaşadığını hem de içinde bir burukluk hissettiğini belirten Yerlikaya, "Çünkü bu şampiyonada ben de mindere çıkmayı ve Türk halkının önünde bir kez daha dünya şampiyonluğuna ulaşmayı arzu ederdim. İnşallah 2011 yılında milli mayoyu giyecek olan sporcu kardeşlerim bunu başarır" ifadesini kullandı.